Strakáč a Tioni

Strakáč a Tioni - Daniel Rušar | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Daniel Rušar
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Strakáč a Tioni.pdf


Chcete si knihu přečíst?Strakáč a Tioni ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Daniel Rušar. Číst Strakáč a Tioni Online je nyní tak snadné!





POPIS


Co bys dělal, kdyby tvůj kamarád vypadal úplně jinak než všichni ostatní? A co bys dělal, kdybys byl odlišný ty a jiní (Tioni) by se ti smáli? Někteří z nás mají možná větší nos, někomu zase odstávají uši, někdo má křivé zuby… Klukovi z naší knížky se na těle objevily skvrny a už se jich nezbavil. Dostal kvůli tomu dokonce i jméno – Batika. Knížka lektora osobního rozvoje Daniela Rušara a ilustrátorky Adely Režné přivádí děti k poznání, jak důležité je skutečné přátelství. Učí je, jak se z nedostatku dá udělat přednost a že smích bývá dobrým lékem na každou bolest.


... action, also called labor strike, labour strike, or simply strike, is a work stoppage, caused by the mass refusal of employees to work ... Amazon.com : Strike King Pure Poison Extreme Action Swim'n ... ... .A strike usually takes place in response to employee grievances.Strikes became common during the Industrial Revolution, when mass labor became important in factories and mines. In most countries, strike actions were quickly made illegal, [citation needed ... South Western Railway strike: delays as action begins during works Published: 7 Dec 2019 Staff warn of 'intimidatory' tactics at Liverpool University after strike strike action definition: a situation in which a group of workers refuse to work because they are not satisfied with their…. Learn more. Union to vote on strike action at hundreds of DC-area Safeway and Giant stores UFCW Local 400 will rally Wednesday to ann ... Industrial action | UK news | The Guardian ... . Learn more. Union to vote on strike action at hundreds of DC-area Safeway and Giant stores UFCW Local 400 will rally Wednesday to announce an upcoming vote for a strike on D.C. region Safeway and Giant stores if contract demands aren't met. T...



SOUVISEJÍCÍ KNIHY