Sestupme ke kořenům!: Příspěvek ke kronice rodu Mašínů

Sestupme ke kořenům!: Příspěvek ke kronice rodu Mašínů - Jaroslav Procházka | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Procházka
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Sestupme ke kořenům!: Příspěvek ke kronice rodu Mašínů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sestupme ke kořenům!: Příspěvek ke kronice rodu Mašínů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Procházka. Číst Sestupme ke kořenům!: Příspěvek ke kronice rodu Mašínů Online je nyní tak snadné!

POPIS


V této knize sestoupíme ke kořenům starého selského rodu Mašínů. V neděli 7. září 1947 se v malé obci Lošany nedaleko Kolína uskutečnila velká slavnost, odhalení památníku, místního rodáka, generála in memoriam Josefa Mašína, účastníka prvního a druhého odboje, který byl zastřelen 30. června 1942 nacisty na Kobyliské střelnici. Mezi čestnými hosty byla také vdova Zdena Mašínová s dětmi Ctiradem, Josefem a Zdeňkou. Autor této pozoruhodné publikace Jaroslav Procházka byl vynikajícím znalcem lokální historie, využil vzpomínky mnoha pamětníků a za nacistické okupace pátral v archivech a sbíral informace, které po válce využil při psaní této rodinné kroniky, která poprvé vyšla v roce 1947. Popsal barvitě životní osudy několika generací Mašínů, kteří hospodařili jako sedláci na lošanském statku již od roku 1699. Procházkova publikace výrazně napomohla udržení paměti o odbojové činnosti Tří králů. Toto druhé vydání vychází nejen ke 123 výročí narození genmjr. Josefa Mašína, ale také při příležitosti vyhlášení veřejné sbírky na vybudování Památníku tří odbojů na statku v Lošanech. Kniha obsahuje rozsáhlou obrazovou přílohu a předmluvu od historika Petra Blažka.


...knize sestoupíme ke kořenům starého selského rodu Mašínů ... Jaroslav Procházka - Trh knih - můj antikvariát online ... . V neděli 7. září 1947 se v malé obci Lošany nedaleko Kolína uskutečnila velká slavnost, odhalení památníku, místního rodáka, generála in memoriam Josefa Mašína, účastníka prvního a druhého odboje, který byl zastřelen 30. června 1942 nacisty na Kobyliské střelnici. brožovaná, dobrý stav, aktuální foto Příspěvek ke kronice rodu Mašínů Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Podtitul: Příspěvek ke kronice rodu Mašínů V této knize ... Sestupme ke kořenům ..! | Antikvariát Kodytek ... . Podtitul: Příspěvek ke kronice rodu Mašínů V této knize sestoupíme ke kořenům starého selského rodu Mašínů. V neděli 7. září 1947 se v malé obci Loša...SOUVISEJÍCÍ KNIHY