Ignát Wurm. Poslední z družiny Sušilovy

Ignát Wurm. Poslední z družiny Sušilovy - Vojtěch Pokorný | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Vojtěch Pokorný
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ignát Wurm. Poslední z družiny Sušilovy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ignát Wurm. Poslední z družiny Sušilovy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vojtěch Pokorný. Číst Ignát Wurm. Poslední z družiny Sušilovy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace je věnována životu a dílu Ignáta Wurma, katolického kněze, poslance Moravského zemského sněmu v Brně a Říšské rady ve Vídni, a především horlivého vlastence. Ignát Wurm se nemalou měrou podílel krom jiného na založení prvních českých gymnázií v Brně a v Olomouci či Vlasteneckého spolku muzejního v Olomouci, jehož prostřednictvím vzniklo první české muzeum na našem území. Kniha mapuje život a dílo tohoto významného, leč opomenutého kněze – vlastence. Prostřednictvím jeho osoby pak nabízí jeden z možných pohledů na českou národní emancipaci na Moravě ve druhé polovině 19. století.


... Wurm. Poslední z družiny Sušilovy-16% sleva ... Postrehy z posledni rady levně | Mobilmania zboží ... . Kniha: Ignát Wurm. Poslední z družiny Sušilovy Autor: Vojtěch Pokorn ý. Publikace je věnována životu a dílu Ignáta Wurma, katolického kněze, poslance Moravského zemského sněmu v Brně a Říšské rady ve Vídni, a především horlivého vlastence. ... Ignát Wurm. Poslední z družiny Sušilovy Autor: Pokorný, Vojtěch Nakladatel: Univerzita Palackého EAN: 9788088278276 ISBN: 978-80-88278-27-6 Popis: 1× kniha, brožovaná, 264 stran, česky Rozměry: 13 × 19 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Ignát Wurm Poslední z družiny Su ... Ignát Wurm - Poslední z družiny Sušilovy | Odborná ... ... . vydání) Ignát Wurm Poslední z družiny Sušilovy Ostatní 1. vydání, 2018, 265 stran, 978-80-88278-27-6Vydavatel: Vydavatelství FF...SOUVISEJÍCÍ KNIHY