Kolem Jakuba

Kolem Jakuba - Michal Vrba | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Michal Vrba
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kolem Jakuba.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kolem Jakuba ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Vrba. Číst Kolem Jakuba Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pozoruhodná povídková sbírka je svérázným autorským příspěvkem k věčnému literárnímu tématu malého člověka ve víru velkých dějin, příběhy konkrétních jednotlivců na pozadí dějinných zlomů a společenských přeměn, které zásadně zasáhnou do jejich života. Spojujícím prvkem je bod v krajině, rybník Jakub, který se každého z nich dotkne. Jednou je to válka se Švédy a v ní uvízlé děti, podruhé sedlák v malé osadě ohrožený přítomností Rudé armády, jindy dostihne politického prominenta revoluční spravedlnost. Podoba a úmysly hybatelů dějin však nejsou důležité tváří v tvář bezprostřednímu ohrožení holé existence člověka. Jakubský rybník na pomezí východních a středních Čech je největší rybník z dymokurské rybniční soustavy založené v 15. století. Obklopují jej lesy a na jeho březích se nachází jediné sídlo, malá osada Poušť… Poklidné místo v lesích, kolem něhož kráčí dějiny. Vydání knihy podpořila Nadace Český literární fond.


...kuba je pětice (místy trošku zbytečně násilně) provázaných povídek, jež spojuje tíživá, hutná a tím správným počtem správných slov na správných místech zbudovaná atmosféra, která zachycuje okamžiky dějin, momenty, ze kterých se svírá srdce i dech ... Michal Vrba: KOLEM Jakuba - autorské čtení ... . A vy jen v duchu prosíte, aby aspoň tohle dopadlo dobře. Kolem Jakuba Autor: Vrba, Michal Nakladatel: Argo EAN: 9788025729335 ISBN: 978-80-257-2933-5 Popis: 1× kniha, vázaná, 178 stran, česky Rozměry: 15 × 21 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) ... Všechny informace o produktu Kniha Kolem Jakuba, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Kolem Jakuba. Kolem Jakuba od 183 Kč - Heureka.cz Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Nominace na Literu za prózu. ... Kolem Jakuba od 183 Kč - Heureka.cz ... . vydání) ... Všechny informace o produktu Kniha Kolem Jakuba, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Kolem Jakuba. Kolem Jakuba od 183 Kč - Heureka.cz Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Nominace na Literu za prózu. ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY