Moše Ben Majmon - Maimonides: Filosof, právník a lékař

Moše Ben Majmon - Maimonides: Filosof, právník a lékař - Dita Rukriglová, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Dita Rukriglová,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Moše Ben Majmon - Maimonides: Filosof, právník a lékař.pdf


Chcete si knihu přečíst?Moše Ben Majmon - Maimonides: Filosof, právník a lékař ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dita Rukriglová,. Číst Moše Ben Majmon - Maimonides: Filosof, právník a lékař Online je nyní tak snadné!





POPIS


Rozsáhlá monografie představuje tři stěžejní témata myšlenkového odkazu Moše ben Majmona (lat. Maimonides, 1138–1204): řecko-arabskou filozofii, náboženské právo judaismu a hippokratovsko-galénovskou medicínu. Hlavním cílem knihy je přitom ukázat nedělitelnost těchto tří aspektů Maimonidova díla a zdůraznit jeho vizi dokonalého středu, jež představuje návod k dosažení individuální harmonie. Maimonidův životní příběh je zasazen do kontextu společenských a kulturních proměn Středomoří, je představeno jeho nábožensko-právní myšlení na základě kodexu Mišne Tora, jeho filozofické myšlení, jak se projevuje ve spisu Průvodce tápajících, a také lékařské názory.


...á monografie představuje tři stěžejní témata myšlenkového odkazu Moše ben Majmona (lat ... Maimonides citáty (182 citátů) | Citáty slavných osobností ... . Maimonides, 1138-1204): řecko-arabskou filozofii, náboženské právo judaismu a hippokratovsko-galénovskou... Podtitul: Filosof, právník a lékař Rozsáhlá monografie představuje tři stěžejní témata myšlenkového odkazu Moše ben Majmona (lat. Maimonides, 1138-1204): řecko-arabskou filozofii, náboženské právo judaismu a ... Náčrt dějin středověké židovské filosofie 1999; Moše ben Majmon - Maimonides : filo ... Kniha Moše ben Majmon - Maimonides - Filosof, právník a ... ... ... Náčrt dějin středověké židovské filosofie 1999; Moše ben Majmon - Maimonides : filozof, právník a lékař 2014; Kniha Moše ben Majmon - Maimonides : filozof, právník a lékař je v Rozsáhlá monografie představuje tři stěžejní témata myšlenkového...



SOUVISEJÍCÍ KNIHY