Hana Mašková. Příběh legendární krasobruslařky

Hana Mašková. Příběh legendární krasobruslařky - Hana Kotíková | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Hana Kotíková
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hana Mašková. Příběh legendární krasobruslařky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hana Mašková. Příběh legendární krasobruslařky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hana Kotíková. Číst Hana Mašková. Příběh legendární krasobruslařky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pokud bychom věřili pohádkám, pak první sudička dala Hance Maškové do vínku krásu, mnohostranný talent a inteligenci. Druhá přidala úspěch a slávu. Ale ta třetí… Kniha odhaluje pravdivý příběh jedné dívky, která se stala idolem. Když vyjela na led, diváci u obrazovek ani nedýchali. Byla pro ně kouzelnou vílou, romantickou princeznou s krásnýma, hlubokýma očima. Netušili však, jaký smutek a osamělost se za nimi skrývá. --------- Hana Mašková se narodila 26. září 1949 v Praze. Její matka Marie byla pomocnou kuchařkou ve školce, otec Karel číšníkem v hotelu Paříž. Krasobruslení se Hana věnovala od pěti let. Tehdy si jí na zimním stadionu všiml Karel Glogar, známý hledač talentů. Prvního mistrovství Evropy se zúčastnila ještě před svými čtrnáctými narozeninami, o rok později jela na olympiádu do Innsbrucku. Pětkrát vyhrála mistrovství Československa a jako naše zatím jediná krasobruslařka získala olympijskou medaili, a to bronz v roce 1968 v Grenoblu. Diváci si ji však hlavně pamatují jako suverénní vítězku mistrovství Evropy ve Švédsku, kde předvedla fenomenální volnou jízdu na hudbu Smetanovy Vltavy. Po ukončení sportovní kariéry působila jako sólistka lední revue Holiday on Ice. V jejím soukromém životě hrál dlouho hlavní roli populární textař Jiří Štaidl. Hana Mašková tragicky zahynula ve Francii 31. března 1972.


...na Mašková se narodila 26. září 1949 v Praze ... Hana Mašková | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Její matka Marie byla pomocnou kuchařkou ve školce, otec Karel číšníkem v hotelu Paříž. Krasobruslení se Hana věnovala od pěti let. Tehdy si jí na zimním stadionu všiml Karel Glogar, známý hledač talentů. ... (příběh legendární krasobruslařky) Předmětná ... Hledáte Hana Mašková - Příběh legendární krasobruslařky od Kotíková Hana? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Kniha s názvem Hana M ... Hana Mašková - Příběh legendární krasobruslařky ... . 33 prodejen po celé ČR Kniha s názvem Hana Mašková - Příběh legendární krasobruslařky odhaluje pravdivý příběh jedné dívky, která se stala idolem. Když vyjela na led, diváci u obrazovek ani nedýchali. Byla pro ně kouzelnou vílou, romantickou princeznou s krásnýma, hlubokýma očima. Netušili však, jaký smutek a o...SOUVISEJÍCÍ KNIHY