Pověsti Lužických hor

Pověsti Lužických hor - Hana Doskočilová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Hana Doskočilová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pověsti Lužických hor.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pověsti Lužických hor ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hana Doskočilová. Číst Pověsti Lužických hor Online je nyní tak snadné!

POPIS


Lužické hory se řadí rozlohou i nadmořskou výškou k našim menším pohořím, ale pro svou malebnou skromnost mají mnoho ctitelů. Nejen jim jsou určeny pověsti, pohádky a vyprávěnky z kraje přímo pod Luží. Ožívají v nich skřítci Lužníci, víly, dobří lidé i vykutálení darebové. Dozvíme se, jak to bylo s ledovou jeskyní a proč vznikla vodní nádrž Naděje, o hodných myškách z domu U Myšáka, o zlobivých čertících a kováři Ondrovi, jak ke svému jménu přišla hora Luž a další příběhy. Ten, kdo bude opravdu pozorně naslouchat, možná jednou uvidí i Žula, dobrého ducha Lužických hor.


...ní Lužických hor v očích veřejnosti nesouvisí s hranicí geomorfologického celku Lužické hory, ani s administrativní hranicí CHKO Lužické hory ... Pomníčky Jizerských hor (zajímavosti) ... . V obecném povědomí se do Lužických hor zahrnuje i oblast jižně od silnice I/13, lokality východně od Nového Boru s dominantou vrchem Ortelem a se skalním hradem Sloup. Pověsti a pohádky z kraje přímo pod Luží jsou určeny nejen pro všechny ctitele Lužických hor. V půvabných vyprávěních ožívají skřítci Lužníci, víly, dobří lidé i vykutálení darebové. Kniha: Pověsti Lužických hor - Hana Doskoč ... Kniha: Pověsti Lužických hor - Hana Doskočilová | Knihy.ABZ.cz ... . V půvabných vyprávěních ožívají skřítci Lužníci, víly, dobří lidé i vykutálení darebové. Kniha: Pověsti Lužických hor - Hana Doskočilová ... Ten, kdo bude opravdu pozorně naslouchat, možná jednou uvidí i Žula, dobrého ducha Lužických hor. Popis nakladatele Lužické hory se ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY