Šlechtický archiv

Šlechtický archiv - Michal Fiala, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Michal Fiala,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Šlechtický archiv.pdf


Chcete si knihu přečíst?Šlechtický archiv ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Fiala,. Číst Šlechtický archiv Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nejnovější publikace českých historiků se zabývá problematikou šlechty a nobilitací z jiného pohledu. Na příkladu řady osob a šlechtických rodů rekonstruuje proces udílení šlechtických titulů či znaků a navíc ve zvláštní části, v dosud nevídaném rozsahu, obsahující opisy originálních erbovních listin s barevnými přílohami, umožňuje sledovat také jeho výsledek. Studie je rozdělena do dvou odlišných částí. První byla pojata jako vědecká monografie a dělí se do několika kapitol z pera předních odborníků na šlechtickou problematiku. Zabývá se jak specifickými otázkami šlechtického a erbovního práva, tak procesem obnovování neužívaných šlechtických titulů (renobilitacemi) a skandálem, který byl právě s touto otázkou na počátku 20. století spojen. Část druhá je pak tvořena edičními záznamy (opisy důležitých částí) erbovních listin z několika českých archivů a stejných dokumentů z fondů Šlechtický archiv Národního archivu a vídeňského Allgemeines Verwaltungsarchiv. Její součástí je rozsáhlá barevná obrazová příloha s více než 500 rodovými, městskými, cechovními a církevními znaky.


...rstvo vnitra Vídeň - Šlechtický archiv ... Kniha: Šlechtický archiv | Knihy.ABZ.cz ... . Značka fondu/sbírky: ŠA. Datace: (1770) 1848 - 1918. Původce: Popis: Šlechta, nadace, povyšování do šlechtického stavu, povyšování obcí na města, udělování znaků a pečetí ... Šlechtický archiv. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat ... Šternberkové - Wikipedie ... . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Národní archiv ve spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy, Archivem hlavního města Prahy, Státním oblastním archivem v Praze a Rakouským státním archivem (Österreichisches Staatsarchiv) vydal v rámci projektu Grantové agentury ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY