Fenomén výchovy a učitelská etika povolání

Fenomén výchovy a učitelská etika povolání - Naděžda Pelcová, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Naděžda Pelcová,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Fenomén výchovy a učitelská etika povolání.pdf


Chcete si knihu přečíst?Fenomén výchovy a učitelská etika povolání ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Naděžda Pelcová,. Číst Fenomén výchovy a učitelská etika povolání Online je nyní tak snadné!

POPIS


Monografie se zabývá povahou výchovy jako specifického lidského jednání. Z hermeneutických pozic zkoumá ontologická východiska výchovného vztahu jako vztahu ke světu, ke společenství a k sobě samému. Ukazuje kontexty, z nichž se výchova rodí, a podmínky, v nichž je možno ji rozvinout (solidarita generací, pedagogický étos, svoboda člověka, rozvoj lidské přirozenosti, specifická povaha lidské starosti a péče, vztah k druhému, setkání). Autorky sledují nutné proměny výchovného vztahu a vymezují základní rozdíly mezi výchovou a činnostmi, které sice také ovlivňují a formují osobnost člověka, ale s dobrou výchovou nemají nic společného (vedení, školení, výcvik, drezura, manipulace, ovlivňování). Promýšlejí výchovu jakožto jednání, jehož smyslem je zachovat kontinuitu (lidského rodu, kultury, hodnot), které však zároveň umožňuje diskontinuitu (tedy potenciálně nový počátek). V neposlední řadě zkoumají problematiku výchovy a vzdělávání v diferentním světě a poukazují na podstatné souvislosti výchovy a vzdělávání se smysluplným spolubytím.


...n výchovy a učitelská etika povolání Autor: Pelcová, Naděžda a Semerádová, Ilona Nakladatel: Karolinum EAN: ISBN: Popis: Elektronická kniha, 222 stran, bez zabezpečení DRM, 1,0 MB PDF, česky Rok vydání: 2015 Monografie se zabývá povahou výchovy jako specifického lidského jednání ... PDF Zbornik finalna verzia - pulib ... . Z hermeneutických pozic zkoumá ontologická východiska výchovného vztahu jako vztahu ke světu, ke společenství a k sobě samému. Fenomén výchovy a učitelská etika povolání Autor: Pelcová, Naděžda a Semerádová, Ilona Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024626369 ISBN: 978-80-246-2636-9 Popis: 1× kniha, brožovaná, 222 stran, česky Rozměry: 14,5 × 20,5 cm Rok vydání: 2014 (1. vydání) Fenomén výchovy a učitelsk ... Fenomén výchovy a učitelská etika povolání - Pelcová ... ... . Fenomén výchovy a učitelská etika povolání Autor: Pelcová, Naděžda a Semerádová, Ilona Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024626369 ISBN: 978-80-246-2636-9 Popis: 1× kniha, brožovaná, 222 stran, česky Rozměry: 14,5 × 20,5 cm Rok vydání: 2014 (1. vydání) Fenomén výchovy a učitelská etika povolání je skvělá kniha. Tuto k...SOUVISEJÍCÍ KNIHY