Vytoužená, nepochopená, zapomenutá Jahnova mohyla u Chebu

Vytoužená, nepochopená, zapomenutá Jahnova mohyla u Chebu - Vojtěch Kessler, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Vojtěch Kessler,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vytoužená, nepochopená, zapomenutá Jahnova mohyla u Chebu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vytoužená, nepochopená, zapomenutá Jahnova mohyla u Chebu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vojtěch Kessler,. Číst Vytoužená, nepochopená, zapomenutá Jahnova mohyla u Chebu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Téma Jahnovy mohyly spadá velkým dílem do dějin sportu a dějin radikálního nacionálního hnutí, jež německá historiografie pojmenovává do češtiny nepřeložitelným adjektivem „völkisch“. Kromě toho lze na mohylu nahlížet také jako na „zkamenělou paměť“, čímž téma zasahuje do oblasti dějin paměti. Na vrcholu mohyly spočíval podstavec lemovaný na své hraně skulpturami téměř třímetrových a pětitunových orlů, jejichž předlohou byli orli u nohou gigantické sochy kancléře Bismarcka nedaleko hamburského přístavu. Ve svých pařátech třímal jeden z chebských orlů říšský meč, druhý císařskou korunu z roku 1872 a třetí zeměkouli.


...ná, nepochopená, zapomenutá Jahnova mohyla u Chebu Autor: Kessler, Vojtěch a Klement, Martin Nakladatel: NLN - Nakladatelství Lidové noviny EAN: 9788074223518 ISBN: 978-80-7422-351-8 Popis: 1× kniha, brožovaná, 144 stran, česky Rozměry: 11,7 × 19 cm Rok vydání: 2014 (1 ... Knihy od Martin Klement | Kupte na Martinus.cz ... . vydání) Vytoužená, nepochopená, zapomenutá: Jahnova mohyla u Chebu (Vojtěch Kessler, Martin Klement) Letos jsem vánoční knižní samodárky vůbec neplánoval. Ale - kupodivu! - se tak přiházívá, že když jdu do knihkupectví pro dárek pro někoho jiného, tak po půl hodině vybírání nemám žádný dárek, ale tři úžasné objevy ... Vytoužená, nepochopená, zapomenutá zpět na výběr knih. Jahnova mohyla u Chebu Vojtěc ... Cheb (Česko : oblast) | Knihy.ABZ.cz ... . Ale - kupodivu! - se tak přiházívá, že když jdu do knihkupectví pro dárek pro někoho jiného, tak po půl hodině vybírání nemám žádný dárek, ale tři úžasné objevy ... Vytoužená, nepochopená, zapomenutá zpět na výběr knih. Jahnova mohyla u Chebu Vojtěch Kessler, Martin Klement. Téma ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY