Průvodce vyšším věkem: Manuál pro seniory a jejich pečovatele

Průvodce vyšším věkem: Manuál pro seniory a jejich pečovatele - Iva Holmerová, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Iva Holmerová,
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Průvodce vyšším věkem: Manuál pro seniory a jejich pečovatele.pdf


Chcete si knihu přečíst?Průvodce vyšším věkem: Manuál pro seniory a jejich pečovatele ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Iva Holmerová,. Číst Průvodce vyšším věkem: Manuál pro seniory a jejich pečovatele Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tato knížka je určena všem, kteří se aktivně zajímají o problematiku stáří a stárnutí. Užitečné informace v ní najdou pečovatelé z řad laiků i profesionálů. Na publikaci se podíleli přední čeští gerontologové a geriatři, takže pomůže i lékařům jiných specializací. V úvodu knihy čtenář nalezne důležité informace o možnostech ovlivnění zdravotního stavu seniora. Zdůrazněn je význam deprese, která je u seniorů stále podceňována, přestože jde o léčitelnou chorobu. Další statě se věnují poruchám výživy ve stáří, především podvýživě a malnutrici jakožto základním příčinám naprosté většiny úmrtí v nemocnicích. Součástí kapitoly o demencích a poruchách kognitivních funkcí jsou i praktické návody jak trénovat paměť. Za důležité považujeme též texty pojednávající o zásadách zdravé výživy a pohybu ve stáří. Autoři zdůrazňují rovněž význam kultury, vzdělávání a společenských aktivit, jež výrazně zvyšují kvalitu života seniorů. V závěru knihy se pak věnují otázkám sociálních služeb a domácí péči o seniory.


...e vyšším věkem: Manuál pro seniory a jejich pečovatele Iva Holmerová, kol ... Průvodce vyšším věkem - Manuál pro seniory a jejich ... ... . Nakladatel: Mladá fronta 2014 Kniha: Průvodce vyšším věkem Podtitul: Manuál pro seniory a jejich pečovatele Kolektiv autorů připravil souhrnné informace o tom, jak zvládat péči o zdraví seniorů. Průvodce vyšším věkem - manuál pro seniory a jejich pečovatele 2014; Geriatrické syndromy a geriatrický pacient 2008; všech 10 knih autora. Kniha Průvodce vyšším věkem - manuál pro seniory a jejich pečovatele je ... Průvodce vyšším věkem — Kniha.cz ... . Kniha Průvodce vyšším věkem - manuál pro seniory a jejich pečovatele je v Průvodce vyšším věkem. Manuál pro seniory a jejich pečovatele Autoři: Iva Holmerová, Božena Jurašková, Dana Müllerová, Lucie Vidovićová, Lada Habrcetlová, Martin Matoulek, Jitka Suchá, Marta Šimůnková. ISBN 978-80...SOUVISEJÍCÍ KNIHY