Kokořínsko, Jak mluví skály

Kokořínsko, Jak mluví skály - Jiří Adamovič, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Adamovič,
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Kokořínsko, Jak mluví skály.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kokořínsko, Jak mluví skály ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Adamovič,. Číst Kokořínsko, Jak mluví skály Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tato kniha je připomenutím badatelské a osvětové činnosti Václava Zimermana na Kokořínsku v letech 1954-2006. Plnobarevná, vázaná kniha obsahuje 212 fotografií. Naše kniha by Vám, čtenářům měla přiblížit krásné rokle ukryté v lesích Kokořínska. Bizarní tvary, které ve zdejších pískovcích vytvořila sama příroda, ale i způsoby, jak si člověk přizpůsobil skály svým potřebám. Kniha vás seznámí s nádhernými místy, jako jsou např.: skalní útvary Pokličky, místní studánky, skalní útvary připomínající lidské tváře, skalní město Bludiště, úchvatné skalní brány, skalní hřiby, skalní dutiny, jeskyně, hrad Kokořín, hrad Houska, mlýny, Čertovy hlavy v Želízech… Krajina Kokořínska v sobě ukrývá mnoho přírodních zajímavostí, lidských osudů a tajemství. Je rodištěm výjimečných osobností našeho kulturního života. Nejznámějším návštěvníkem těchto končin byl romantický básník Karel Hynek Mácha. Další osobnosti: Václav Nebeský /básník a filozof/, Václav Krolmus /archeolog/, Antonín Holub /významný český lesník/ aj. Obsah: Geologie, Geomorfologie, Přirozené jeskyně, Opevněné lokality, Vozové cesty sekané do pískovce, Vodní díla v pískovci, Pískovcové lomy, Historické podzemí, Skalní reliéfy aj. Vymezení popisovaného území: na západě přirozenou hranici tvoří silnice I/9 Mělník – Česká Lípa a říčka Liběchovka. Tato říčka poblíže města Dubá tvoří také část severní hranice. Pak se již stáčíme do Ždíreckého dolu a východní hranici vymezují Housecké vrchy s největším vrcholem Vrátenskou horou. Směrem k jihovýchodu nemůžeme opomenout město Mšeno s více než šestisetletou historií. Hranice kopíruje okraj Kokořínského údolí až k obci Lhotka a odtud se opět vrací přes obce Vysoká, Chodeč do Dolní Zimoře k říčce Liběchovce v Želízích.


...nsko. Jak mluví skály; Kokořínsko. Jak mluví skály ... Kokořínsko - Jak mluví skály | Turistické informační ... ... ... Bizarní tvary, které ve zdejších pískovcích vytvořila sama příroda, ale i způsoby, jak si člověk přizpůsobil skály svým potřebám. Kniha vás seznámí s nádhernými místy, jako jsou např.: skalní útvary Pokličky, místní studánky, skalní útvary ... Kokořínsko, Jak mluví skály. Jiří Adamovič,Jiří Piller. 0.0 z 5 hvězdiček. 498 K ... Zboží ze stejné kateg ... Kokořínsko, Jak mluví skály Vydavatelství BARON - Mgr ... ... . 0.0 z 5 hvězdiček. 498 K ... Zboží ze stejné kategorie - Kokořínsko, Jak mluví skály Great Escapes South America (Updated Edition) From crystal-blue glaciers to sun-drenched tropical shores, millennia-old mountain trails to ... Kniha Kokořínsko - Jak mluví skály Přidat komentář. oolinkaa. 1 15.08.2019. Wau. V některých roklích , jeskyních , na skalách jsem osobně byla, ale neznala informace . ... kokoŘÍnsko - jak mlu...SOUVISEJÍCÍ KNIHY