Metafory, kterými žijeme

Metafory, kterými žijeme - Mark Johnson, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Mark Johnson,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Metafory, kterými žijeme.pdf


Chcete si knihu přečíst?Metafory, kterými žijeme ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mark Johnson,. Číst Metafory, kterými žijeme Online je nyní tak snadné!

POPIS


Přelomová kniha v pohledu na metaforu a také jedno ze základních děl takzvané kognitivní vědy. Poprvé vyšla v roce 1980 a od té doby v dalších a dalších vydáních i v překladech do mnoha jazyků. Metafora byla od Aristotela chápána jako inovace v rámci jazyka; autoři Metafor však soudí, že je to jazyk, jenž se děje v rámci metafor, a tudíž že metafora ne představuje pojem pro „ozvláštnění“ naší každodenní reality, ale je spíše jejím modelem. Metafory se podle Johnsona a Lakoffa stávají prvotními koncepty, jimiž se setkáváme se světem, se sebou samými, jimiž si organizujeme zkušenost a díky nimž jsme schopni naše pojmy utřiďovat. Autoři vycházejí z nejběžnějších příkladů našich každodenních situací, v nichž se snaží hledat příbuzné skupiny a analyzovat způsob, kterým jsou tyto skupiny vnitřně pořádány. Styl a argumentace jsou velmi jasné, logické, opřené o minimum speciálních pojmů. Metafory představují knihu, která zasahuje do několika oborů: lingvistiky, filozofie (teorie poznání), literární teorie, estetiky, kulturní antropologie, sociologie, psychologie a teorie modelování.


..., kterými žijeme. Přidat recenzi Recenze v médiích (1) Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Ukázka metafory - metafora (gr ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... : 9 obsah ,,,,,/ ,,,,,)%4>˜* Request PDF | Metafory, kterými žijeme / | Vyd. 1. Přeloženo z angličtiny | Find, read and cite all the research you need on ResearchGate V roce 1980 vyšla v Chicagu průlomová ... Pojmová metafora - Wikipedie ... . 1. Přeloženo z angličtiny | Find, read and cite all the research you need on ResearchGate V roce 1980 vyšla v Chicagu průlomová publikace v oblasti kognitivní vědy jako takové a zakladatelská práce kognitivní lingvistiky, která byla v České republice vydána pod názvem Metafory, kterými žijeme. Auto...SOUVISEJÍCÍ KNIHY