Radostná i hořká Františka Plamínková

Radostná i hořká Františka Plamínková - Eva Uhrová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Eva Uhrová
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Radostná i hořká Františka Plamínková.pdf


Chcete si knihu přečíst?Radostná i hořká Františka Plamínková ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eva Uhrová. Číst Radostná i hořká Františka Plamínková Online je nyní tak snadné!

POPIS


V meziválečné době nejznámější Češka ve světě. Senátorka. Předsedkyně Ženské národní rady. Čím chtěla své zemi, zvláště ženám, prospět? O čem se hovořilo na mezinárodních ženských fórech? Jak žila, s kým se přátelila? „Kterak ji popsat! Skvělá, hluboká, krásná, láskyhodná, inspirátorka. Koná vše celým srdcem, nic napolo.“ Jiné vrstevnice o ní říkaly, že je idealistkou, úžasnou rétorkou, krásnou, vzdělanou, dynamickou, dokonalou organizátorkou. Plamínková dala národu první poslankyni, ženám volební právo, zamítla celibát učitelek, navrhla moderní rodinné právo, prosazovala ženy do státní správy a diplomacie. Mluvila k ženám, které v divadle sedávaly v přízemí i na druhé galerii. Setkala se s prezidenty a králi. Měla projevy v kongresové hale ve Washingtonu, v prostorách Sorbonny, Westminsterského opatství, Reichstagu a Paláce národů. Díky ní byly v Praze postaveny Ženské domovy a dům Ženského klubu českého. Padla za heydrichiády. Populárně naučný životopis Františky Plamínkové je zpracován rok za rokem, s využitím korespondence, tisku, senátních projevů a fotografií.


... i hořká Františka Plamínková, Praha 2014, ISBN 978-80-260-7207-2; Externí odkazy ... Mediasys - knihy | Databáze knih ... . Obrázky, zvuky či videa k tématu Františka Plamínková ve Wikimedia Commons; Františka Plamínková: Vždy bojovala za spravedlnost, za rovná práva a za mír… - iHNed.cz, 2. 7. 2007 Radostná i hořká FRANTIŠKA PLAMÍNKOVÁ. Slova Františky Plamínkové. Úřednice ve státní a veřejné správě v meziválečném období měly potíže s vybíráním mateřské dovolené, která od roku 1924 trvala tři měsíce a byla placena z nemocenského pojištění. Stát by ženy po sňatku nejraději rovnou propouštěl. Františka Plamínková (187 ... Učitelka a feministka Františka Plamínková | Stezka míru Praha ... . Stát by ženy po sňatku nejraději rovnou propouštěl. Františka Plamínková (1875 - 1942) byla pražskou rodačkou. Už od mladistvých let toužila po zaměstnání, které by ji vnitřně naplňovalo, které by bylo tvůrčí a mělo futuristický potenciál. Pro ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY