Berlínské epizody: Příspěvek k dějinám filologie v Čechách a na Moravě 1878–1914

Berlínské epizody: Příspěvek k dějinám filologie v Čechách a na Moravě 1878–1914 - Michal Topor | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Michal Topor
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Berlínské epizody: Příspěvek k dějinám filologie v Čechách a na Moravě 1878–1914.pdf


Chcete si knihu přečíst?Berlínské epizody: Příspěvek k dějinám filologie v Čechách a na Moravě 1878–1914 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Topor. Číst Berlínské epizody: Příspěvek k dějinám filologie v Čechách a na Moravě 1878–1914 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha Berlínské epizody mapuje prostřednictvím dosud nezpracovaných a v naprosté většině nepublikovaných archivních materiálů (univerzitních matrik, korespondencí, zápisků apod.) berlínské cesty a pobyty česky i německy mluvících studentů a badatelů pocházejících z Čech a Moravy. Právě díky jejich svědectvím přináší zásadní informace k poznání základů filologických oborů jak v českých zemích, tak v berlínském univerzitním prostředí, a to v době jejich zásadních proměn, hledání a nalézání moderních metodologických přístupů. Na poli filologicky založených disciplín přitahoval Berlín logicky v první řadě germanisty, resp. různě orientované filology zabývající se dějinami moderních jazyků a literatur (romanisty, slavisty) s podstatnými zájmy germanistickými. Vchronologicky postupujícím výkladu zaměřeném na období 1878–1914 jsou představeny berlínské osudy a vazby jak osobností proslulých či občas připomínaných (např. Arne Nováka, Otokara Fischera, Arnošta Krause, Roberta Priebsche, Jana Krejčího, Isidora Pollaka, Aloise Musila, Františka Groha, Bedřicha Hrozného, Františka Lexy, Otakara Jirániho, Erharda Preissiga ad.), tak těch, jejichž dráhy dosud naprosto zůstávaly stranou pozornosti. Monografie jako celek je příspěvkem k dějinám jednotlivých vědních oborů, především filologie a literární historie. Množství dosud neznámých a nepublikovaných materiálů zpřístupňuje ve velkém rozsahu dalším badatelům a dává tak impulsy k dalšímu zkoumání.


...: Berlínské epizody -- Příspěvek k dějinám filologie v Čechách a na Moravě 1878-1914 - Michal Topor Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni ... Jak psát transkulturní literární dějiny? by Filip Tomas ... ... . Kniha: Berlínské epizody -- Příspěvek k dějinám filologie v Čechách a na Moravě 1878-1914 - Michal Topor Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Berlínské epizody. Příspěvek k dějinám filologie v Čechách a na Moravě 1878-1914. Michal Topor. Institut pro studium literatury , 2015 Příspěvek k dějinám filologie v Čechách a na Moravě 1878-1914. TOPOR Michal. I ... Berlínské epizody; Topor Michal | Antikvariát Učebnice ... . Berlínské epizody. Příspěvek k dějinám filologie v Čechách a na Moravě 1878-1914. Michal Topor. Institut pro studium literatury , 2015 Příspěvek k dějinám filologie v Čechách a na Moravě 1878-1914. TOPOR Michal. I...SOUVISEJÍCÍ KNIHY