Abeceda věcí: Poznámky k modernímu a současnému umění

Abeceda věcí: Poznámky k modernímu a současnému umění - Karel Císař | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Karel Císař
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Abeceda věcí: Poznámky k modernímu a současnému umění.pdf


Chcete si knihu přečíst?Abeceda věcí: Poznámky k modernímu a současnému umění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Císař. Číst Abeceda věcí: Poznámky k modernímu a současnému umění Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha se pokouší překonávat zažité stereotypy o izolovanosti moderního a současného českého umění a o nemožnosti diskutovat jeho význam pojmovým aparátem, který vznikl v jiné kulturní situaci. Soubor se nesnaží předložit revizionistické dějiny českého umění 20. a 21. století, ale identifikovat klíčové události a radikalizovat jejich vnitřní smysl. Tomuto záměru slouží i uspořádání do šesti oddílů podle chronologie témat. První oddíl je věnován české avantgardě dvacátých a třicátých let 20. století, druhý české neoavantgardě šedesátých a sedmdesátých let, třetí zahraničnímu konceptuálnímu a postmodernímu umění šedesátých až osmdesátých let a jeho domácí recepci, čtvrtý se zaměřuje na fotografii, pátý na archivní impulz a šestý na historiografický obrat a anachronismus v současném umění. Každý oddíl je započat teoretickou statí, která uvádí čtenáře do probírané problematiky a seznamuje ho s dobovou diskusí o ní. Následující studie pak teoretické problémy tematizují v konkrétních dílech výtvarných umělců a v některých případech, když vstupují do polemiky s jinými teoretiky, i v textech jiných autorů. Grafický design Petr Bosák a Robert Jansa.


...Abeceda věcí Poznámky k modernímu a současnému umění Autor: Karel Císař Kniha se pokouší překonávat zažité stereotypy o izolovanosti moderního a současného českého umění a o nemožnosti diskutovat jeho význam pojmovým aparátem, který vznikl v jiné kulturní situaci ... Karel Císař knihy | Databáze knih ... . Soubor se nesnaží předložit revizionistické dějiny českého umění 20. a 21. století, ale identifikovat klíčové události a radikalizovat jejich vnitřní smysl.... Zobrazit celý text Abeceda věcí Poznámky k modernímu a současnému umění Abeceda věcí Poznámky k modernímu a současnému umění. Kniha se pokouší překonávat zažité stereotypy o izolovanosti moderního a současného českého umění a o nemožnosti diskutovat jeho v ... CÍSAŘ, Karel : Abeceda věcí ... .... Zobrazit celý text Abeceda věcí Poznámky k modernímu a současnému umění Abeceda věcí Poznámky k modernímu a současnému umění. Kniha se pokouší překonávat zažité stereotypy o izolovanosti moderního a současného českého umění a o nemožnosti diskutovat jeho význam… Hled...SOUVISEJÍCÍ KNIHY