Fonetická identifikace mluvčího

Fonetická identifikace mluvčího - Radek Skarnitzl (ed.) | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Radek Skarnitzl (ed.)
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Fonetická identifikace mluvčího.pdf


Chcete si knihu přečíst?Fonetická identifikace mluvčího ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Radek Skarnitzl (ed.). Číst Fonetická identifikace mluvčího Online je nyní tak snadné!

POPIS


Díky mobilním telefonům jsou nahrávky lidského hlasu stále dostupnější a mnohdy se stávají předmětem policejního vyšetřování. Tato publikace se zabývá možnostmi identifikace mluvčího z řečového signálu, ale zároveň ve vybraných oblastech doplňuje či aktualizuje popis zvukového plánu češtiny. Po krátkém úvodu do forenzní fonetiky jakožto aplikované disciplíny se jednotlivé kapitoly věnují různým akustickým parametrům a jejich schopnosti rozlišovat od sebe mluvčí. Nejprve se jedná o samohláskové formanty (rezonanční frekvence samohláskových zvuků), dále pak o střední ukazatele i průběhy základní frekvence (již si nejčastěji spojujeme s výškou hlasu). Další kapitoly se věnují kvalitě hlasu a temporálním ukazatelům, jakými jsou například mluvní tempo nebo řečový rytmus. Kniha se věnuje i metodologickým aspektům, konkrétně vlivu telefonního přenosu na výše uvedené akustické parametry a způsobům vyhodnocování důkazního materiálu ve forenzní praxi, a shrnuje současnou situaci ve forenzně fonetické praxi.


...gs for "Fonetická identifikace mluvčího" ... Radek Skarnitzl | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví ... . Be the first. Similar Items. Related Subjects: (3) Forensic phonetics. BUSINESS & ECONOMICS -- Infrastructure. SOCIAL SCIENCE -- General. Confirm this request. You may have already requested this item. Please select Ok if you would like to proceed with this request anyway. Kniha: Fonetická identifikace mluvčího - Radek Skarnitzl. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše ... Kniha "Fonetická identifikace mluvčího" ... . Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Fonetická identifikace mluvčího-- autor: Skarnitzl Radek. Komentáře ke slovu identifikace » přidat nový komentář. identifikace: p...SOUVISEJÍCÍ KNIHY