Free Jazz Trio: Kapitola z dějin českého jazzu

Free Jazz Trio: Kapitola z dějin českého jazzu - Jan Blüml, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Blüml,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Free Jazz Trio: Kapitola z dějin českého jazzu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Free Jazz Trio: Kapitola z dějin českého jazzu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Blüml,. Číst Free Jazz Trio: Kapitola z dějin českého jazzu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha odkrývá charakter českého jazzu před rokem 1989 prostřednictvím unikátního zástupce domácí scény - souboru Free Jazz Trio. Skupina svým uměleckým projevem přinášela specifickou podobu u nás téměř neznámého free jazzu, mnohé umělecky povznášela, ale také provokovala, dováděla k šílenství a nutila k přemýšlení o obecných otázkách zdrojů estetična v hudbě a moderním umění. Během 70. a 80. let Free Jazz Trio koncertovalo na nejvýznamnějších domácích festivalech, např. na Pražských jazzových dnech ve svatostánku domácí populární hudby v pražské Lucerně. Historie skupiny ukazuje, jakým způsobem se proměňují funkce hudby ve společenských a kulturně politických podmínkách a jak tyto proměny ovlivňují žánrovou identitu hudebních kategorií typu jazz, rock, alternativa či underground.


...dkrývá charakter českého jazzu před rokem 1989 prostřednictvím unikátního zástupce domácí scény - souboru Free Jazz Trio ... ABZ slovník českých synonym - on-line hledání ... . Skupina svým uměleckým projevem přinášela specifickou podobu u nás téměř neznámého free jazzu, mnohé umělecky povznášela, ale také provokovala, dováděla k šílenství a nutila k přemýšlení o obecných otázkách zdrojů... Kniha: Free Jazz Trio, kapitola z dějin českého jazzu Autor: Jan Blüml ; Jan Košulič Monografie seriózně zpracovává český regionální jazzový život od 60. až po 90. léta 20. století na příkladu olomoucké hudební skupiny Free Jazz Trio. O O legendě českého amatérského jazzu ... Kniha: Free Jazz Trio (Jan Blüml a Jan Košulič) | Martinus ... . až po 90. léta 20. století na příkladu olomoucké hudební skupiny Free Jazz Trio. O O legendě českého amatérského jazzu FREE JAZZ TRIO jsme na JazzPortu psali již několikrát (viz. články Fre...SOUVISEJÍCÍ KNIHY