Faktótum

Faktótum - Charles Bukowski | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Charles Bukowski
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Faktótum.pdf


Chcete si knihu přečíst?Faktótum ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Charles Bukowski. Číst Faktótum Online je nyní tak snadné!

POPIS


V jednom z nejlepších románů Charlese Bukowského sledujeme, jak Henry Chinaski, autorovo alter ego, prožívá období druhé světové války. Když jej nevezmou do armády, vydává se napříč Amerikou, od jednoho města ke druhému, střídá špatně placená zaměstnání, dělá si nové, bizarní známosti a především: pije a přemýšlí nad nesmyslností života. Faktótum mistrovsky evokuje autorův život i dobu a nadchne nejen Bukowského oddané čtenáře, nýbrž i ty, kteří se s tímto velkým americkým autorem dosud neseznámili. Charles Bukowski : Do širšího povědomí čtenářů se dostal v 60. letech, s nástupem tzv. malých časopisů, které dávaly prostor nezávislé, proti establishmentu zaměřené tvorbě. Svým bohémským životním stylem a nevybíravým politickým slovníkem si vysloužil pozornost agentů FBI a několikrát pobyl ve vězení, především za výtržnictví. Zemřel roku 1994 jako kultovní a světově uznávaný autor a počet jeho čtenářů po celém světě stále roste.


...mnělo mi to ani trochu Faktótum, jak ho znám ... Faktotum - rozbor díla k maturitě | Rozbor-dila.cz ... . Z filmu jsem neměla vůbec žádné pocity a sama se divím, že ani ty špatné. Prostě film skončil, já se trochu zamyslela nad tím, co v něm vlastně bylo, a protože mi to nedalo, pustila jsem si ho po nějaké době znovu, abych opět zjistila, že to nemá smysl. Faktótum (anglicky: Factotum, 1975) je druhým románem amerického spisovatele a básníka Charlese Bukowského.Kniha se vyznačuje hovorovým jazykem, vulgar ... Kniha: Faktótum (Charles Bukowski) | bux.sk ... .Kniha se vyznačuje hovorovým jazykem, vulgarismy, značnou dávkou cynismu i osobitého humoru.Slovo "faktótum" poukazuje na člověka, který dovede vše obstarat. Hank Chinaski projde v knize spoustou zaměstnání, je tedy tím faktótem. Faktótum na ČSFD Kinoboxu FDb IMDb Některá data mohou pocházet z datové položky . Faktótum (anglicky Factotum...SOUVISEJÍCÍ KNIHY