Možnosti milostného románu

Možnosti milostného románu - Jan Němec | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Němec
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Možnosti milostného románu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Možnosti milostného románu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Němec. Číst Možnosti milostného románu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Je pravda života a pravda literatury. Jedinečná zkušenost a touha najít její smysl. A přestože o lásce bylo řečeno nejspíš vše, každá generace ji prožívá trochu jinak.Nový román Jana Němce je románem o lásce. Na první pohled příběh velkého milostného vzplanutí a peripetií šestiletého partnerského vztahu. To skutečné drama se však odehrává jinde. V umanuté a trýznivé potřebě pochopit, proč to skončilo. A protože spisovatel má jediný nástroj, jsme svědky toho, jak na rozvalinách milostného vztahu vzniká milostný román. Jak je každý zážitek a konflikt nasvěcován z různých stran, jak se na něj přikládá šifrovací mřížka jiných textů, od Božské komedie po efemérní zprávy bulváru… a jak se skutečnost vzpírá a to podstatné stále znovu uniká mezi prsty. A sledujeme i to, jak se autor mění v románovou postavu a v poctivém zápase překračuje hranice tělesné i myšlenkové intimity. Jeli poznání jedinou morálkou románu, jak tvrdí Milan Kundera, není jiná možnost.


...y Možnosti milostného románu mi nejvíce připomínají styl Kunderův ... Možnosti milostného románu ... . Přiznám se, že právě tento román jsem měl delší dobu v hledáčku. Byla to jediná česká kniha, kterou jsem hodlal jistojistě v budoucnu číst. A teď se tedy podařilo. Němcův hravý styl mě balil od začátku po konec, a ano je to román, auto ... Němec, Jan: Možnosti milostného románu. Jak název napovídá, Němcův román nastavuje zrcadlo nejen jednomu milostnému vztahu, který sleduje od prvních okamžiků až do rozpadu, ale také vlastnímu procesu psaní. Autor si se čtenářem hraje, někdy až zahrává. Jeho sebezahleděn ... HOLKAMODROOKATA: Možnosti milostného románu ... . Autor si se čtenářem hraje, někdy až zahrává. Jeho sebezahleděnost se přitom místy pohybuje na hraně ... Možnosti milostného románu se ale z hledáčku mnoha čtenářů neztratily. Němec knihu vydal ve druhé polovině loňského roku a velmi brzy se z ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY