Občanský průkaz, prosím

Občanský průkaz, prosím - Eduard Vacek | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Eduard Vacek
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Občanský průkaz, prosím.pdf


Chcete si knihu přečíst?Občanský průkaz, prosím ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eduard Vacek. Číst Občanský průkaz, prosím Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dokumentární román o poměrech v ženských a mužských věznicích Československé socialistické republiky v 80. letech 20. století. Knihu Eduarda Vacka Občanský průkaz prosím, je beletrizované svědectví o vězeňském systému reálného socialismu. Na pozadí osobního příběhu autora a některých jeho spoluvězňů se objevuje kritická analýza prostředků nápravy kriminálních osob, ale současně také i odpůrců totalitního režimu v Československu osmdesátých let 20. století. Autor dává nahlédnout do systému ostrahy, který započíná na hranicích státu, pokračuje zdmi věznice a končí v separaci, úplným omezením všech svobod, omezením pohybu, snížením dávek potravin a technickými opatřeními, která mají znepříjemnit i odpočinek. Další rovinu románu tvoří osobní vyprávění odsouzenců, včetně žen, s nimiž se autor potkával na vycházkovém dvoře věznice. Z jednotlivých příběhů, z nichž je spleten děj knihy, je patrné, že mnoho osob je ve vězení nejen kvůli svému osobnímu selhání, ale v důsledku selhání státu či jejich nejbližšího okolí a činů, za něž byli jako pachatelé odsouzeni, se dopustili jako posledního článku řetězu předcházejících událostí, v zásadě ze zoufalství. V kontextu všeobecně známé a již publikované vězeňské literatury je Vackova kniha cenným dokumentem nejen pro její samotné literární zpracování, ale především proto, že textů o československých socialistických věznicích v osmdesátých let je jen velmi málo.


...ský průkaz. Občanský průkaz. A jejda! Nepodařilo se nám načíst články ... Od kolika let můžu vyřídit občanský průkaz dítěti ... ... . Zkuste prosím obnovit stránku. i60. Trampoty novodobých baráčníků na pozadí coronavirové epidemie: Kupujeme dům. Zasaď strom, postav dům, vykopej studnu, zploď syna. Tato odvěká lidová moudrost zaručovala v každé době přežití a další ... Občanský průkaz, prosím 2019; Rozumím svým deviantům 2004; Mí devianti mi rozumějí 2001; Sviňoďasi, aneb Všude doma, dobře nejlépe 1997; S devianty na věčné časy! 2013; všech 6 knih autora. Kniha Občanský průkaz, prosím je v Občanský průkaz, prosím Dokumentár ... Občanský průkaz — Česká televize ... . Kniha Občanský průkaz, prosím je v Občanský průkaz, prosím Dokumentární román o poměrech v ženských a mužských věznicích Československé socialistické republiky v 80. letech 20. století. Knihu Eduarda Vacka Občanský průkaz prosím, je beletrizované svědectví o v...SOUVISEJÍCÍ KNIHY