Pražské egyptologické studie XIII/2014

Pražské egyptologické studie XIII/2014 - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pražské egyptologické studie XIII/2014.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pražské egyptologické studie XIII/2014 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Pražské egyptologické studie XIII/2014 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nové číslo Pražských egyptologických studií otevírá zpráva z jarního výzkumu dvou pohřebních komor ve skalní hrobce vysokého hodnostáře Nefera, pochovaného v jižním Abúsíru.Následující zprávy přibližují keramické soubory nalezené ve skalních hrobkách hrobového komplexu princezny Šeretnebtej a také podobu nálezů, které pocházejí z českých výzkumů probíhajících v oáze Bahríja v egyptské západní poušti. V Abúsíru zůstaneme i ve třech článcích, které jsou tematicky velmi pestré. Jeden z nich je věnován moderní metodě dokumentace v archeologii, a to laserovému skenování, jež bylo v nedávné době aplikováno na Duaptahovu skalní hrobku. Další dva příspěvky pojednávají o výzdobném programu zádušního chrámu panovníka Sahurea a o knězi Hetepunim, pohřbeném ve dvoře princezny Šeretnebtej. Materiální kulturou a částečně také administrativou Egypta v době Staré a Střední říše se zabývají texty věnované kanopám a sýpkám. Na české koncese v Súdánu nás přenese pojednání o rybách a rybolovu v období pravěku v oblasti Sabaloky a článek o analýze bronzových fragmentů nalezených na lokalitě Usli.


...é egyptologické studie XIII (2014) PES XIII na academia ... Pražské egyptologické studie XII/2014 | KOSMAS.cz - vaše ... ... .edu . Všechny články z tohoto čísla dostupné v pdf zde Pražské egyptologické studie XII (2014) PES XII na academia.edu . Všechny články z tohoto čísla dostupné v pdf zde Pražské egyptologické studie XI (2013) PES XI na academia.edu Pražské egyptologické studie XIII/2014 : 89 Kč . Pražské egyptologické studie XII/2014 : 89 Kč . Pražské egyptologické studie XIV/2015 : 89 Kč . Pra ... Prague Egyptological Studies (PES) - back issues | Český ... ... . Pražské egyptologické studie XIV/2015 : 89 Kč . Pražské egyptologické studie XI/2013 : 81 Kč . Pražské egyptologické studie XVIII/2017 : 89 Kč . Pražské egyptologické studie XVI/2016 : 89 Kč . Pražské egyptologické studie ... Pražské egyptologické studie XIV (2015) In Czech, with English summaries of articles Complete articles of the issue in pdf . PES XIV on academia.edu Pražské egyptolog...SOUVISEJÍCÍ KNIHY