Rudý zákon: Jak jsem se stal Putinovým nepřítelem č. 1

Rudý zákon: Jak jsem se stal Putinovým nepřítelem č. 1 - Bill Browder | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Bill Browder
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rudý zákon: Jak jsem se stal Putinovým nepřítelem č. 1.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rudý zákon: Jak jsem se stal Putinovým nepřítelem č. 1 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bill Browder. Číst Rudý zákon: Jak jsem se stal Putinovým nepřítelem č. 1 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Americko-britský miliardář Bill Browder by si ještě před několika lety řekl, že hlavní je dělat byznys a ne odhalovat korupci v Kremlu. Pak se ale stalo něco, co ho donutilo změnit názor. Stal se aktérem jednoho z nejdramatičtějších politických thrillerů současnosti. V devadesátých letech se Bill Browder vrhl na investiční příležitost na rozvíjejícím se ruském trhu a vybudoval raketově prosperující hedgeový fond Hermitage Capital. Do roku 2005, kdy ho Putin vykázal ze země, se vypracoval na největšího zahraničního investora v Rusku. Poté skupina zkorumpovaných policistů vyrabovala jeho moskevskou kancelář a s pomocí úředníků z finančního úřadu ze státní pokladny ukradla 230 milionů dolarů, které Browderův investiční fond zaplatil na daních. Všechno pak hodili na hlavu podnikateli a jeho nejbližším spolupracovníkům. Browderův daňový právník Sergej Magnitskij, kterému se celé korupční spiknutí ve státní správě podařilo rozplést, se stal obětí vraždy. Zemřel v jednom z nejhorších ruských kriminálů, kde byl pomalu a cílevědomě umučen k smrti. Finančníkův příběh ukazuje, jak zločinecký a autoritářský stát je podle jeho vlastních slov dnešní Rusko a jak dokáže Putinův režim efektivně využívat katyňskou metodu státem podporované lži. Browderův příběh je také zároveň svědectvím, že skutečným hybatelem velkých událostí mohou být energie a síla osobního přesvědčení. Od roku 2009, kdy sám sobě slíbil, že pomstí smrt svého přítele a spolupracovníka Sergeje Magnitského, vede celosvětovou kampaň odhalující rozmach korupce a porušování lidských práv v Rusku. Bill Browder se zasloužil o prosazení zákona Sergeje Magnitského na půdě amerického kongresu. Zákon od roku 2012 zakazuje vstup do země a nařizuje zmrazení účtů vrahům Magnitského a dalším ruským občanům, kteří porušují lidská práva. Browder se v současné době snaží o zavedení podobné legislativy v Evropské unii.


...your review of Rudý zákon: Jak jsem se stal Putinovým nepřítelem č ... RUDÝ ZÁKON - jak jsem se stal Putinovým nepřitelem č.1 ... ... . 1 Write a review Jun 18, 2015 Esil rated it really liked it · review of another edition Rudý zákon: Jak jsem se stal Putinovým nepřítelem č. 1. Bill Browder ... Rudý zákon Autor: Browder, Bill Nakladatel: BizBooks EAN: 9788026503217 ISBN: 978-80-265-0321-7 Originál: Red Notice Překlad: Fuksa, Vladimír Popis: 1× kniha, vázaná, 349 stran, česky Rozměry: Rudý zákon: Jak jsem se stal Putinovým nepřítelem č. 1. 26.02.2015. Autor: jeremynicholl.com ... Jak se stát úhlavním ne ... Rudý zákon - Bill Browder, 2015, pevná vazba, český jazyk ... ... . 1. 26.02.2015. Autor: jeremynicholl.com ... Jak se stát úhlavním nepřítelem prezidenta Putina. Browderův příběh je zároveň svědectvím, že skutečným hybatelem velkých událostí mohou být energie a síla osobního přesvědčení. ... Jako odpověď na Magnitského ... Rudý zákon . 15,49 € Pri nákupe nad 49 € máte pošt...SOUVISEJÍCÍ KNIHY