Sobí mafie

Sobí mafie - Mikko-Pekka Heikkinen | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Mikko-Pekka Heikkinen
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sobí mafie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sobí mafie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mikko-Pekka Heikkinen. Číst Sobí mafie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Utsjoki, nejzazší kout severního Finska, kraj sobů, Sámů a polární záře. Chudý a zastrčený kout země, kde vládnou rodové klany a kde má zákon jen poradní slovo. Zní poslední věta povědomě? Podobnost se Sicílií není náhodná. Chovatelům sobů v Utsjoki vládne železnou rukou Rouku, patriarcha sámského rodu Nelihanků, který jako by z oka vypadl Puzovu Kmotrovi. Konkurence v rajónu je zlikvidována, malochovatelé platí výpalné a se skřípěním zubů trpí Roukova přemnožená stáda, která spásají tundru na holou zem. Roukova vláda se zdá neotřesitelná – dokud se proti němu nevzbouří jeho vlastní syn Jouni-Sammeli zvaný Jyppyrä. Co se stane, když se do sebe pustí sámský boss a motorkářský gang (který má ale místo motorek sněžné skútry)? Obyvatel v Laponsku je příliš málo, aby tekly potoky krve, přesto budou padat hlavy (sobí), létat kulky (a dřevění medvědi) a dvoučlennému policejnímu týmu bude (jediná) cela v Utsjoki praskat ve švech. Místo vína vodka se sobí krví, místo motorek sněžné skútry, ale jinak je to mafie tak, jak ji známe a máme rádi.Vydání knihy podpořila nadace FILI - Finnish Literature Exchange.


...fie Mikko-Pekka Heikkinen Nakladatel: Argo 2019 Kniha Sobí mafie Přidat komentář ... Sobí mafie / eBUX.cz - obchod s elektronickými knihami ... ... Sobí mafie — Nakladatelství Argo ... fie Mikko-Pekka Heikkinen Nakladatel: Argo 2019 Kniha Sobí mafie Přidat komentář. orinka3. 2 27. března. Přiznám se, že se mi to četlo dost ztuha. ... Sobí mafie Utsjoki, nejzazší kout severního Finska, kraj sobů, Sámů a polární záře. Chudý a zastrčený kout země, kde vládnou rodové...SOUVISEJÍCÍ KNIHY