Brněnský Devětsil a multimediální přesahy umělecké avantgardy

Brněnský Devětsil a multimediální přesahy umělecké avantgardy - Lucie Česálková, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Lucie Česálková,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Brněnský Devětsil a multimediální přesahy umělecké avantgardy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Brněnský Devětsil a multimediální přesahy umělecké avantgardy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lucie Česálková,. Číst Brněnský Devětsil a multimediální přesahy umělecké avantgardy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace se pokouší především o vylíčení různých, někdy i zdánlivě okrajových okolností vzniku a průběhu činnosti spolku, tak jak je odráží zejména dobová korespondence, zdaleka nevyčerpává všechny historické okolnosti a zejména teoretické aspekty fenoménu zvaného „Brněnský Devětsil“. Spolu s výstavou je prvním pokusem o shrnutí dosavadních poznatků o tomto tématu a jejich doplnění o informace získané především z archivních materiálů. A to zejména z pozůstalosti dvou hlavních protagonistů spolku – Artuše Černíka a Jaroslava B. Svrčka. Druhý příspěvek naší publikace, z pera Lucie Česálkové, je věnován problematice filmu, a to i v širších časových souvislostech. Toto specifické téma bylo zvoleno pro dílčí studii z toho důvodu, že právě otázky spojené s teoriemi a oceňováním filmového umění, počátky filmové kritiky i liberalistickými filmovými snahami se nám jevily pro činnost Brněnského Devětsilu nejvíce charakteristické.


...rněnský Devětsil a multimediální přesahy umělecké avantgardy Autor: Lucie Česálková ; Petr Ingerle Publikace se pokouší především o vylíčení různých, někdy i zdánlivě okrajových okolností vzniku a průběhu činnosti spolku, tak jak je odráží zejména dobová korespondence, ... Brno ... ... Brněnský Devětsil: multimediální přesahy umělecké avantgardy ... EP22 proletářská poezie - devětsil - Duration: 15:27. Kompletní technická specifikace produktu Brněnský Devětsil a multimediální přesahy umělecké avantgardy - Lucie Česálková a další informace o produktu. Výstavní projekt se pokusil prezentovat zejména multimediální přesahy brněnské avantgardy. Jedním z ohnisek zájmu některých ... Program Jaro 2015 by Moravská galerie v Brně - Issuu ... . Kompletní technická specifikace produktu Brněnský Devětsil a multimediální přesahy umělecké avantgardy - Lucie Česálková a další informace o produktu. Výstavní projekt se pokusil prezentovat zejména multimediální přesahy brněnské avantgardy. Jedním z ohnisek zájmu některých členů Brněnského Devětsilu byla filmová tvorba. Filmová avantgarda se realizovala v publicistické a kritické činnosti jednoho ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY