Vzdělanost jako živý dialog s minulostí

Vzdělanost jako živý dialog s minulostí - Dietrich Schwanitz | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Dietrich Schwanitz
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Vzdělanost jako živý dialog s minulostí.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vzdělanost jako živý dialog s minulostí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dietrich Schwanitz. Číst Vzdělanost jako živý dialog s minulostí Online je nyní tak snadné!

POPIS


Naše vědění prochází v současnosti hlubokou proměnou a všeobecně je v západní kultuře již delší dobu pociťována krize vzdělávacího systému, případně úpadek klasického vzdělání. Práce Dietricha Schwanitze se pokouší reagovat na tuto situaci a nově stanovit, co je základem naší vzdělanosti. V první části, nazvané Vědění, skicuje autor obrysy klasické vzdělanosti. Dějiny Evropy představuje jako velký příběh od antiky přes utváření evropských států ve středověku až po modernizaci, revoluce a velké katastrofy 20. století. Provází nás rovněž literaturou, uměním, hudbou, filozofií, ideologiemi, teoriemi a vědeckými obrazy světa. Ve druhé části, nazvané Znalost, se zabývá komunikací, „infrastrukturou vzdělanosti“, například řečí, světem knih a novin. Dietrich Schwanitz zde pojednává o pravidlech, podle kterých se komunikuje mezi vzdělanci, a zejména o způsobech, jak vědění používat. Kniha tedy není prvořadě koncipována jako vzdělanostní suma, ale je nesena úsilím vzdělanost definovat, vymezit, a zároveň v konkurenci s technicistními a technickými „informacemi“ obhájit její potřebu v nové době. Autor se snaží vymezit její jádro, kořeny a různým způsobem naznačit, jak se vzdělání dobrat a kudy se ubírat, aby se z návodu na vzdělanost stalo vzdělání skutečné. Schwanitzova encyklopedická práce vyšla od doby svého vzniku v roce 1999 už ve třiceti vydáních a byla přeložena do řady cizích jazyků.


...nost jako živý dialog s minulostí Autor: Schwanitz, Dietrich Nakladatel: Prostor EAN: 9788072602568 ISBN: 978-80-7260-256-8 Popis: 1× kniha, vázaná, 560 stran, česky Rozměry: 16 × 23 cm Rok vydání: 2011 (1 ... Vzdělanost jako živý dialog s minulostí • RESPEKT ... . vydání) A otevřel jsem si „Vzdělanost jako živý dialog s minulostí" s cílem vše dohnat. Jedna kniha znalce, natož pak vzdělance, z nikoho neudělá, ale Schwanitzova snaha nevyšla tak úplně nazmar. Toto kompendium humanitních, či chcete-li společensko-vědních znalostí, je zajímavým počtením a skutečně dává rámcový ... Vzdělanost jako živý dialog s minulostí Autor: Schwanitz, Dietrich Nakla ... Vzdelanost jako zivy dialog s minulosti | Srovnanicen.cz ... . Toto kompendium humanitních, či chcete-li společensko-vědních znalostí, je zajímavým počtením a skutečně dává rámcový ... Vzdělanost jako živý dialog s minulostí Autor: Schwanitz, Dietrich Nakladatel: Prostor EAN: 9788072604340 ISBN: 978-80-7260-434- Originál: Bildung. Alles, was man wissen mus Překlad: Petříček, Miroslav a Petříčková, Daniela Popis: 1× kniha, brožovaná, 560 stran, česky Rozměry: 16,2 × 23,4 cm Rok vydání: Vzdělanost jako živ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY