Rabování: Jak nacisté vykrádali evropské umělecké sbírky

Rabování: Jak nacisté vykrádali evropské umělecké sbírky - Anders Rydell | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Anders Rydell
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rabování: Jak nacisté vykrádali evropské umělecké sbírky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rabování: Jak nacisté vykrádali evropské umělecké sbírky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Anders Rydell. Číst Rabování: Jak nacisté vykrádali evropské umělecké sbírky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Již několik dní po kapitulaci nacistického Německa byl učiněn uvnitř solného dolu v Rakousku u městečka Altaussee neuvěřitelný objev. Spojenecká vojska zde odhalila jednu z největších uměleckých sbírek: tisíce mistrovských děl Rembranta, Rubense, Michelangela a mnoha dalších. Historici dodnes považují za zázrak, že byl tento poklad nejen objeven, ale i zachráněn. Solný důl v Altaussee je totiž obřím bludištěm chodeb dlouhých 67 kilometrů, a to vše v 18 patrech pod zemí. V letech 1933 a 1945 nacisté ukradli doslova miliony starožitností a uměleckých děl po celé Evropě. Speciálně vycvičení vojáci drancovali umění na přímý rozkaz Hitlera, který např. plánoval umístění nejvýznamnějších děl ve Führer muzeu v Linzi. Velká část z ukradených děl byla nalezena právě v Antaussee, ale více než sto tisíc děl zmizelo. Některé ukradené skvosty se dodnes objevují na dost překvapivých místech. Jeden takový měla ve své pracovně například i Angela Merkelová. Anders Rydell sleduje ve své kontroverzní knize kořeny fanatické nacistické posedlosti uměním, ale i dramatické restituční procesy v Evropě, Rusku i USA. Restituce, které způsobily vášnivé debaty i diplomatické krize. Literatura faktu psaná jako napínavý thriller.


...ebo prodejte knihu Rabování - Jak nacisté vykrádali evropské umělecké sbírky v online antikvariátu TrhKnih ... Zloději knih - Anders Rydell | Databáze knih ... .cz Podtitul: Jak nacisté vykrádali evropské umělecké sbírky Již několik dní po kapitulaci nacistického Německa byl učiněn uvnitř solného dolu v Rakousku u městečka Altaussee neuvěřitelný objev. Title: Rabování - Jak nacisté vykrádali evropské umělecké sbírky, Author: Great Content s.r.o., Name: Rabování - Jak nacisté vykrádali evropské umělecké sbírky, Length: 10 pages ... Jak nacisté v ... Rabování - Jak nacisté vykrádali evropské umělecké sbírky ... ... .r.o., Name: Rabování - Jak nacisté vykrádali evropské umělecké sbírky, Length: 10 pages ... Jak nacisté vykrádali evropské umělecké sbírky Švédský historik ve svých knihách důkladně rozebírá vztah nacistické politiky k umění a literatuře. První z nich mají k dispozici už i čeští ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY