Markéta Lazarová

Markéta Lazarová - Vladislav Vančura | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Vladislav Vančura
DIMENZE
6,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Markéta Lazarová.pdf


Chcete si knihu přečíst?Markéta Lazarová ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladislav Vančura. Číst Markéta Lazarová Online je nyní tak snadné!

POPIS


Baladický příběh odehrávající se v dávné drsné minulosti, známý i z působivého filmového zpracování Františka Vláčila. Markéta Lazarová není historickým románem, ale příběhem vášně – nejen milenecké, ale i lidské krutosti a zuřivosti. Vančura mistrně zobrazil věčný svár protikladů v životě lidí, věčnou rozpolcenost lidských tužeb. Není to kompoziční či jazyková hříčka, ale živoucí obraz Vančurova vidění středověku, kdy cítíte pach krve a dým spálenišť, slyšíte krákat krkavce, jak hladoví krouží nad bojištěm. Je to živoucí obraz světa lidí, v němž se i hrdlořez obrací k bohu; a vy mu to věříte a žasnete, jak se v tomtéž člověku může spojovat ukrutnost loupežníka a rytířská ctnost.


...a Lazarová is a 1967 Czechoslovak historical film directed by František Vláčil ... Marketa Lazarova - Turner Classic Movies ... .It is an adaptation of the novel Marketa Lazarová (1931) by Vladislav Vančura.The film takes place in an indeterminate time during the Middle Ages, and tells the story of a daughter of a feudal lord who is kidnapped by neighbouring robber knights and becomes a mistress of one of them. Directed by Frantisek Vlácil. With Josef Kemr, Magda Vásáryová, Nada Hejna, Jaroslav Moucka. A grim portray ... Marketa Lazarová (kniha) - Wikipedie ... . With Josef Kemr, Magda Vásáryová, Nada Hejna, Jaroslav Moucka. A grim portrayal of the shift from Paganism to Christianity in medieval central Europe - as a young virgin promised to God is kidnapped and raped by a marauder who her religious father seeks to kill in return. In its native land, František Vláčil's Marketa Lazarová has been hailed as the greatest Czech film ever made; for many U.S. viewers, it will be a revelation. Based on a novel by Vladislav Vančura, this stirring and poetic depiction of ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY