Zpravodajská služba - Vyšší forma diplomacie

Zpravodajská služba - Vyšší forma diplomacie - Miroslav Polreich | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Polreich
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Zpravodajská služba - Vyšší forma diplomacie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zpravodajská služba - Vyšší forma diplomacie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Polreich. Číst Zpravodajská služba - Vyšší forma diplomacie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nakladatelství Česká citadela vydává novou knihu Miroslava Polreicha – Zpravodajská služba – vyšší forma diplomacie. V knize autor zcela otevřeně hovoří o zpravodajské službě jako součásti diplomacie. Rozebírá současný stav světa, kdy žádná z mocností není schopna řešit globální problémy vlastními silami a potvrzuje zásadní teze, že mocnosti jsou odsouzeny ke spolupráci. Miroslav Polreich, jako rozvědčík a rezident československé zpravodajské služby v USA, charakterizuje svůj vztah k rezidentům jiných států i zákulisí spolupráce se CIA. Zveřejňuje fakta ze své zpravodajské práce, která zatím nebyla publikována. Poukazuje na realitu že koncem studené války USA neměly absolutně žádnou zpravodajskou síť v SSSR. Popisuje některé nezákonné operace CIA, například použití tajných věznic na cizím území za účelem využití nezákonných metod výslechu, včetně mučení lidí CIA v Thajsku. Samostatné kapitoly věnuje Ruské federaci a její Službě zahraniční rozvědky, jakož i zpravodajským službám Velké Británie, NSR a Izraele. Podstatou zpravodajských služeb je plně podporovat zachování celosvětové stability a udržení míru. Jiné zadání nemůže mít ani zpravodajská služba ČR a námitky, že jsme malí a bez vlivu, nemůže obstát. Publikace není jen strohým popisem, ale vychází z osobní zkušenosti, což mimo jiné vystihují dva jeho postřehy: „Je mi opravdu smutno, když v mnoha případech slyším od mnohých polistopadových členů OF, ODS – čelných představitelů antikomunistických stran, kteří bleskově v listopadu převlékli své kabáty a přes noc se z nadšených komunistů a svazáků stali zuřiví antikomunisté, jak po listopadu nadávali a plivali na vše, co dříve chválili. V mém chápání to jsou však jen prospěcháři a karieristé! A víš, proč tomu tak je? Protože se tehdy k moci dostali demagogové, kteří kázali vodu a sami pili víno a kteří své důvěřivé spoluobčany vždy prostě zneužili.“ „Údajné seznamy údajných spolupracovníků StB mají veskrze nejasný původ, jsou plny různých chybných údajů, ba leccos nasvědčuje tomu, že jsou dílem obratných dezinformátorů z řad StB, a to jak těch, kteří je po léta sestavovali, tak těch, kteří je dali k dispozici tisku.“ Knihu uzavírají podněty k zamyšlení a to na témata: Globalizace, Teorie růstu, Národní zájem, Lidská práva, Bezpečnostní prostředí. Pozitivní pro čtenáře je i skutečnost, že v knize jsou informace, které nebyly nikdy zveřejněni a jsou pravděpodobně pod stupněm utajení.


...e Zpravodajská služba - Vyšší forma diplomacie od Miroslav Polreich? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst ... Nová republika: Tajné služby: Vyšší forma diplomacie? Náš ... ... . 33 prodejen po celé ČR Zpravodajská služba - Vyšší forma diplomacie Autor: Polreich, Miroslav Nakladatel: Česká citadela EAN: 9788090739970 ISBN: 978-80-907399-7- Popis: 1× kniha, vázaná, 232 stran, česky Rozměry: 14,5 × 21,2 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Podtitul: Vyšší forma diplomacie Nakladatelství Česká citadela vydává novou knihu Miroslava Polreicha - Zpravodajská ... Zpravodajská služba / Najlacnejšie knihy ... . vydání) Podtitul: Vyšší forma diplomacie Nakladatelství Česká citadela vydává novou knihu Miroslava Polreicha - Zpravodajská služba - vyšší forma diplomacie. V knize autor zcela otevřeně hovoří o zpravodajské službě jako ... Nakladatelství Česká citadela vydává novou knihu Miroslava Polreicha - Zpravodajská služba - vyšší forma diplomacie. V knize autor zcela otevřeně hovoří o zpravoda...SOUVISEJÍCÍ KNIHY