O trůn a lásku: Dramatický život a tragická smrt Františka Ferdinanda d'Este

O trůn a lásku: Dramatický život a tragická smrt Františka Ferdinanda d'Este - Jiří Pernes | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Pernes
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
O trůn a lásku: Dramatický život a tragická smrt Františka Ferdinanda d'Este.pdf


Chcete si knihu přečíst?O trůn a lásku: Dramatický život a tragická smrt Františka Ferdinanda d'Este ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Pernes. Číst O trůn a lásku: Dramatický život a tragická smrt Františka Ferdinanda d'Este Online je nyní tak snadné!

POPIS


Arcivévoda František Ferdinand, synovec Františka Josefa I., který se stal po smrti císařova jediného syna následníkem rakousko-uherského trůnu, byl stařičkým panovníkem považován za potížistu a jejich vztah byl značně komplikovaný. Arcivévoda si prosadil nerovný sňatek s hraběnkou Žofií Chotkovou a před dvorskými intrikami se uchyloval na zámek Konopiště a ke své rodině, kterou velmi miloval. Ačkoliv se Konopiště v samém srdci Čech stalo zamilovaným následníkovým sídlem, kterému věnoval velkou péči, nebyl na Benešovsku oblíbený pro svou lakotu a aroganci. Plány arcivévody Františka Ferdinanda na modernizaci a reorganizaci říše byly přerušeny tragickou smrtí obou manželů v Sarajevu. Jejich smrt znamenala začátek 1. světové války, začátek rozpadu Rakouska-Uherska a počátek nového uspořádání Evropy.


...n a lásku : dramatický život a tragická smrt Františka Ferdinanda d'Este ... O trůn a lásku | KNIHCENTRUM.cz ... . Praha: Brána, 2007. 261 s. ISBN 978-80-7243-311-7. PERNES, Jiří. Život plný nepřátel : život a smrt Františka Ferdinanda d'Este. Praha: Iris ; Knižní klub, 1994. 276 s. ISBN 80-85893-01-. PRECLÍK, Vratislav. Masaryk a legie. Dramatický život a tragická smrt Františka Ferdinanda d´Este Arcivévoda František Ferdinand, synovec Františka Josefa I., který se stal po smrti císařova jediného syna následníkem rakousko-u ... O trůn a lásku: Dramatický život a tragická smrt Františka ... ... ., který se stal po smrti císařova jediného syna následníkem rakousko-uherského trůnu, byl stařičkým panovníkem považován za potížistu a jejich vztah byl značně komplikovaný. Dramatický život a tragická smrt Františka Ferdinanda d´Este. Arcivévoda František Ferdinand, synovec Františka Josefa I., který se stal po smrti císařova jediného syna následníkem rakousko-uherského trůnu, byl stařičkým panovníkem považován za potížistu a jejich vztah byl značně kompli...SOUVISEJÍCÍ KNIHY