Amnézie - průvodní jev a problém současné doby

Amnézie - průvodní jev a problém současné doby - Jiří Sozanský | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Sozanský
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Amnézie - průvodní jev a problém současné doby.pdf


Chcete si knihu přečíst?Amnézie - průvodní jev a problém současné doby ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Sozanský. Číst Amnézie - průvodní jev a problém současné doby Online je nyní tak snadné!

POPIS


Projekt Amnézie připomíná 30. výročí sametové revoluce a s ním i to, že statečné postoje jsou cenné a potřebné v jakékoli době. Na projektu spolupracovali akademici z Univerzity Karlovy, Jan Wiendl, Jan Vojvodík, Libuše Heczková, Jiří Brabec, historici z Vojenského historického ústavu a ÚSTR Petr Koura a Petr Blažek , publicisté Hana Benešová a Vlastimil Ježek, filosof Martin Palouš a další, kteří se podíleli na textech výpravné publikace. Autor Jiří Sozanský patří mezi ty umělce, jejichž dílo bezprostředně rezonuje pulsem doby, v níž žijí. Celou svou uměleckou tvorbou se angažoval proti všem formám násilí, zvůle a ideologického diktátu, pošlapávajícího lidská práva a důstojnost člověka. Je znám jako nekonformní umělec,člověk vyhraněných názorů a postojů, kterého zajímá člověk v mezních situacích, jeho niterné rozpoložení a vnější reakce směrem k lidské komunitě. Jeho obrazy, kresby, plastiky, objekty, instalace, environmenty i performance reagují na konkrétní prostředí a společenskou situaci v poloze naléhavého varovného mementa. Od roku 1976 realizoval Jiří Sozanský více než osmdesát samostatných výstav a účastnil se stovky kolektivních výstav a přehlídek doma i v zahraničí. Je členem spolku grafiků Hollar. Spolu s prof. Jiřím T. Kotalíkem a svojí ženou PhDr. Olgou Sozanskou založil v roce 1992 občanské sdružení Symposion, které realizuje projekty navazující na Sozanského neoficiální aktivity ze sedmdesátých a konce osmdesátých let dvacátého století. Činnost Symposionu je zaměřena výhradně na nekomerční projekty s širším civilizačním dosahem a zahrnuje několik desítek domácích i mezinárodních projektů Jiří Sozanský je svými díly zastoupen v řadě veřejných a soukromých sbírek v ČR i v zahraničí.


...: průvodní jev a problém současné doby Projekt Amnézie připomíná 30 ... Problem cloveka martin buber | HLEDEJCENY.cz ... . výročí sametové revoluce a s ním i to, že statečné postoje jsou cenné a potřebné v jakékoli době. Na projektu spolupracovali akademici z Univerzity ... Amnézie - průvodní jev a problém současné doby Jiří Sozanský Nakladatel: Symposion 2019 Amnézie - průvodní jev a problém současné doby autor: Sozanský Jiří dopor. cena: 800 Kč naše cena: 672Kč Amnézie - průvodní jev a problém sou ... Amnézie | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . cena: 800 Kč naše cena: 672Kč Amnézie - průvodní jev a problém současné doby ... Nakladatelství Symposion ISBN 978-80-904962-6-2 EAN 9788090496262. Projekt Amnézie připomíná 30. výročí sametové revoluce a s ním i to, že statečné postoje jsou cenné a potřebné v jakékoli době. Na projektu spolupracovali akademici z Univerzity ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY