Symposion - 27 let činnosti

Symposion - 27 let činnosti - Hana Benešová, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Hana Benešová,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Symposion - 27 let činnosti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Symposion - 27 let činnosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hana Benešová,. Číst Symposion - 27 let činnosti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace Symposionmapuje 27 let činnosti neziskové organizace, která navázala na neoficiální aktivity v letech 70.týcha 80.tých minulého století, kdy se někteří umělci pokoušeli v tehdejších nepříznivých podmínkách reagovat výtvarnými prostředky na morální,kulturní i faktickou devastaci vlastní země. Po roce 1989 vznikla v produkci Symposionuřada mimořádných mezinárodníchprojektů, kterých se zúčastnili umělci z Evropy, Asie, Afriky i Ameriky. Projekty byly různorodé, ale vždy otevíraly důležitá celospolečenská témata - devastace kulturních památek, válka v Bosně, holocaust atd. Duchovním otcem všech projektů Symposionu je Jiří Sozanský ve spolupráci s historikem umění Jiřím T. Kotalíkem a manželkou, psycholožkou Olgou Sozanskou. Podle povahy jednotlivých projektů pak byli přibíráni ke spolupráci další osvědčení spolupracovníci z Univerzity Karlovy -Jan Wiendl, Jan Vojvodík, Libuše Heczková, Jiří Brabec, historiky z Vojenského historického ústavu a ÚSTR Petr Koura a Petr Blažek, publicisté Hana Benešová a Vlastimil Ježek, filosof Martin Palouš a další. Publikace je vybavena množstvím fotografií, které kromě uměleckých děl zachycují i osobnosti, které se projektů Symposionu účastnili - např. Václav Havel, Jiří Dienstbier, Karel Hvížďala, PavelBém a řada dalších. Projekty Symposionu se vždy vymykaly aktuálním postmoderním trendům, zaměřovaly se na vážná celospolečenská témata a v době svého vzniku šly vždy poněkud proti "módním trendům", což se ukazuje jako mimořádně významné při bilancování po 27 letech.


...e Symposion mapuje 27 let činnosti neziskové organizace, která navázala na neoficiální aktivity v letech 70 ... Harmonogram uvolňování omezení podnikatelských a dalších ... ... .tých a 80.tých minulého století, kdy se někteří umělci pokoušeli v tehdejších nepříznivých podmínkách reagovat výtvarnými prostředky na morální,kulturní i faktickou devastaci vlastní země. Publikace Symposion mapuje 27 let činnosti neziskové organizace, která navázala na neoficiální aktivity v letech 70.tých a 80.tých minulého století, kdy se někteří umělci pokoušeli v tehdejších nepříznivých podmín ... Symposion - Hana Benešová, Marek Jodas, Jiří Sozanský ... ... .tých a 80.tých minulého století, kdy se někteří umělci pokoušeli v tehdejších nepříznivých podmínkách reagovat výtvarnými prostředky na morální,kulturní i faktickou devastaci vlastní země. Symposion - 27 let činnosti - Benešová Hana, Jodas Marek, Sozanský Jiří - Publikace Symposion mapuje 27 let činnosti neziskové organizace, která navázala na neoficiální aktivity v letech 70.tých a 80.tých ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY