Poslední z táborů smrti: … přežili Treblinku a Sobibor

Poslední z táborů smrti: … přežili Treblinku a Sobibor - Michal Chocholatý | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Michal Chocholatý
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Poslední z táborů smrti: … přežili Treblinku a Sobibor.pdf


Chcete si knihu přečíst?Poslední z táborů smrti: … přežili Treblinku a Sobibor ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Chocholatý. Číst Poslední z táborů smrti: … přežili Treblinku a Sobibor Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha sleduje autorovy osobní zkušenosti s pátráním po posledních svědcích z táborů okamžitého vyhlazení Treblinka a Sobibor. Je vystavěna na základě autorova mnohaletého výzkumu holocaustu, který započal v roce 2000 návštěvou památníku v Treblince. Právě zde si autor uvědomil, jak málo je v českém prostředí věnováno historii tohoto zřejmě nejvýznamnějšího tábora. Úzkou pramennou základnou se propracoval ke zjištění, že Treblinku přežili jen dva Češi. Jak však ke svému zklamání zjistil, poslední z nich spáchal sebevraždu v roce 1997. Jeho knižní vzpomínky na Treblinku však daly podnět k rozkrytí subtilních okolností, které provázely nejen historii Treblinky, ale i jí typologicky příbuzného tábora Sobibor, odkud se zachránil jen jediný Čech. To vše navzdory nesmírné mortalitě, kterou se oba tyto tábory „pyšnily".


...í z táborů smrti. sektoru z účasti na vzpouře vyloučeni ... Poslední z táborů smrti | Má kniha.cz ... . Jakkoli se v Treblince . snažil velice úzký vězeňský výbor vzpouru zorganizovat, na. konec se proměnila v chaotický úprk doprovázený ohněm pul. zujícím táborem, ve kterém hořely dřevěné táborové objekty . zapalené samotnými vězni. Jak však ke svému zklamání zjistil, poslední z nich spáchal sebevraždu v roce 1997. Jeho knižní vzpomínky na Treblinku však daly podnět k r ... E-kniha: Poslední z táborů smrti | Knihy.ABZ.cz ... . Jeho knižní vzpomínky na Treblinku však daly podnět k rozkrytí subtilních okolností, které provázely nejen historii Treblinky, ale i jí typologicky příbuzného tábora Sobibor, odkud se zachránil jen jediný Čech. Kniha: Poslední z táborů smrti… přežili Treblinku a Sobibor Autor: Michal Chocholatý Kniha sleduje autorovy osobní zkušenosti s pátráním po posledních svědcích z táborů okamžitého vyhlazení Treblinka a Sobibor. Objednávejte knihu Posledn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY