Horizont událostí / Event Horizon: Část první

Horizont událostí / Event Horizon: Část první - Kamila Ženatá | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Kamila Ženatá
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Horizont událostí / Event Horizon: Část první.pdf


Chcete si knihu přečíst?Horizont událostí / Event Horizon: Část první ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Kamila Ženatá. Číst Horizont událostí / Event Horizon: Část první Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kamila Ženatá je umělkyní, která se na české výtvarné scéně prosadila svou komplexní prací s výstavním prostorem a důrazem na nepřenositelný osobní zážitek. Horizont událostí je svého druhu unikátním projektem. K jeho realizaci sestavila experimentální skupinu osmi žen, které v průběhu několika měsíců pracovaly v sebepoznávacím procesu v autorčině ateliéru. Z jejich výpovědí Ženatá vytvořila znepokojivou site-specific instalaci ve sklepních prostorách dnes již legendárního uměleckého centra Karlin Studios v Praze. „Památník paměti“, který je jednou z částí instalace, odhaluje cestu do nevědomí, do podsvětí… Tento výtvarný akt vybízí k účasti na procesu, jenž odkrývá intimní, skrytá, nevědomá a tím významná území lidské psychiky. Výsledkem je záznam proměny, autentické svědectví žen, které vyšlo z uzavřeného, „chráněného“ území do veřejného prostoru. Čin, který přináší inspiraci. Plnobarevný dvojjazyčný katalog prostřednictvím autorských textů a obrazové dokumentace zaznamenává celý tento originální a působivý exkurz do spodních proudů našich životů. Kamila Ženatá se ve své tvorbě soustavně zabývá dvěma hlavními směry. Jedním z nich je paměť, vzpomínky, sny, sítě vztahů a vlivů, oblast nevědomí — principy, které působí mimo prostor a čas. Druhým je sledování a zaznamenávání přírodních jevů a stavů. Společné pole obou zájmů tvoří chápaní světa jako cyklu proměn; energií, které se plynule transformují jedna v druhou v příbězích a souvislostech.


...2015 byla na Měsíci založena první stálá kolonie ... Horizont udalosti - ontitcz.fun ... . V roce 2032 začínala těžba nerostných surovin na Marsu. V roce 2040 se moderní kosmická loď Horizont události vydala k hranicím sluneční soustavy. Za planetou Neptun zmizela beze stopy. Šlo o… Horizont událostí / Event Horizon: Část první. Kamila Ženatá ... Horizont událostí / Event Horizon Autor: Ženatá, Kamila Nakladatel: Kolem EAN: 9788090594937 ISBN: 978-80-905949-3-7 Popis: 1× kniha, brožovaná, 88 stran, česky, anglicky Rozměry: 18,6 × 24,1 cm ... Horizont události (anglicky Event Horizon) je bri ... Horizont událostí / Event Horizon - Kamila Ženatá ... ... Horizont události (anglicky Event Horizon) je britsko-americký film natočený v roce 1997, jehož režisérem je Paul W. S. Anderson. Jedná se o dílo spadající mezi sci-fi, horor a thriller.. Film líčí osudy posádky záchranné lodi, která se vydává prozkoumat záhadně zmizelou a po sedmi letech se objevivší moderní kosmickou loď Horizont události....SOUVISEJÍCÍ KNIHY