Dharmoví tuláci

Dharmoví tuláci - Jack Kerouac | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jack Kerouac
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Dharmoví tuláci.pdf


Chcete si knihu přečíst?Dharmoví tuláci ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jack Kerouac. Číst Dharmoví tuláci Online je nyní tak snadné!

POPIS


V polovině 50. let podnikl Kerouac s básníkem Garym Snyderem výstup na kalifornskou horu Matternorn. Krom setkání s přírodou, jež ho později inspirovalo k pobytu na hoře Desolation Peak, o kterém píše v Andělech zoufalství, se tato cesta stala i setkáním s buddhismem, jež mu Snyder zprostředkoval. Protikladem této „duchovní roviny“ je líčení divokého městského života. V něm se objevuje další z Kerouacových přátel, Allen Ginsberg, a na veřejném vystoupení čte svoje Kvílení.


... tuláci (v originále The Dharma Bums) je román amerického spisovatele Jacka Kerouaca, poprvé vydaný v roce 1958 ... Písnička na víkend: DHARMOVÍ TULÁCI (Lístek) | Trampský ... ... .Román je inspirován skutečnými událostmi, které následovaly po událostech vylíčených v Kerouacově předešlém románu Na cestě.Slovo dharma označuje buddhistickou nauku - chápáno jako "cesta".. Ústřední postavou románu je Ray Smith (Kerouac sám) a ... Dharmoví tuláci. Čtenářské recenze (5) Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Celkové hodn ... Dharmoví tuláci - Jack Kerouac | Databáze knih ... . Čtenářské recenze (5) Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Celkové hodnocení (7x) Vaše hodnocení Dneska až skoro neuvěřitelná svoboda tuláků, kterou Jack Kerouac popisuje.. ... Kapela Lístek - Dharmoví tuláci YouTube Miki Ryvola, Žalman a Lístek živě z festivalu Pernštejnská Fortuna - Duration: 3:21:10....SOUVISEJÍCÍ KNIHY