Roky v pekle: Vzpomínky politického vězně z 50. let

Roky v pekle: Vzpomínky politického vězně z 50. let - Jaroslav Michálka | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Michálka
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Roky v pekle: Vzpomínky politického vězně z 50. let.pdf


Chcete si knihu přečíst?Roky v pekle: Vzpomínky politického vězně z 50. let ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Michálka. Číst Roky v pekle: Vzpomínky politického vězně z 50. let Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha odkrývá jeden neznámý příběh, připomínající nejtragičtější období našich poválečných dějin, s nímž jsme se zatím dostatečně nevyrovnali. Roky v pekle prožil autor v letech 1952 až 1963. Voják z východní fronty, poválečný pracovník kriminální služby, člen Československé sociální demokracie, byl vtažen do severomoravského monstrprocesu s takzvanými nepřáteli socialismu. Už ve vyšetřovací vazbě mu vyrazili zuby, vyslýchali ho a bili. Vyhrožovali mu šibenicí. Nic mu neprokázali, přesto byl odsouzen na dvacet pět let. Po necelých třinácti letech byl propuštěn na „svobodu“. Zůstal však nezlomen. Vychází ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů.


...Roky v pekle -- Vzpomínky politického vězně z 50 ... Říjen 2015 - Knihovna společenských věd T.G. Masaryka v ... ... . let - Jaroslav Michálka ... Roky v pekle prožil autor v letech 1952 až 1963. Voják z východní fronty, poválečný pracovník kriminální služby, člen Československé sociální demokracie, byl vtažen do severomoravského monstrprocesu s takzvanými nepřáteli socialismu ... Jeho pohnuté osudy politického vězně mě natolik zaujaly, že jsem ho požádala, aby své vzpomínky sepsal a zdokumentoval tak porobu muklů, mužů určených k likvidaci, v dobách komunistických vládců. Roky v pekle si prožil v letech 1952 až 1963. Vo ... Roky v pekle - Jaroslav Michalka | Elektronická kniha na ... ... . Roky v pekle si prožil v letech 1952 až 1963. Voják z východní fronty, poválečný pracovník kriminální služby. Roky v pekle: Vzpomínky politického vězně z 50. let Jaroslav Michálka Nakladatelé: Ústav pro studium totalitních režimů , Vol...SOUVISEJÍCÍ KNIHY