Aktivní gerontologie aneb Jak stárnout dobře

Aktivní gerontologie aneb Jak stárnout dobře - Iva Holmerová, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Iva Holmerová,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Aktivní gerontologie aneb Jak stárnout dobře.pdf


Chcete si knihu přečíst?Aktivní gerontologie aneb Jak stárnout dobře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Iva Holmerová,. Číst Aktivní gerontologie aneb Jak stárnout dobře Online je nyní tak snadné!

POPIS


Populace naší planety stárne a není pochyb, že je potřeba se k tomuto fenoménu postavit čelem. Kniha Aktivní gerontologie aneb Jak stárnout dobře je reakcí na aktuální situaci s cílem pomoci nejen odborníkům, ale i každému z nás porozumět komplexní problematice stárnutí a nalézt rovnováhu pro sebe i společnost. Cílem knihy je propojit teoretické poznatky a klinickou praxi, na jejichž základě bude možné vytvářet prostředí, kde budeme moci všichni stárnout dobře. Kniha vychází z doporučení Světové zdravotnické organizace a výsledků nejnovějších empirických studií. Tento globální a teoretický pohled zcela ojedinělým způsobem zasazuje do českého prostředí a praxe. Na své si přijdou odborníci i laická veřejnost. Přeci jen se stáří dotýká každého z nás. Kniha je rozdělena do tří sekcí. První sekce je věnována fenoménu stáří z různých úhlů pohledu a v širších souvislostech. Bourá zaběhnuté mýty, zavádí nové pojmy a souvislosti a definuje koncepci geriatrické péče. Druhá sekce detailně rozebírá klíčové problémy stárnutí. U každého problému popisuje, proč a jak vzniká, jaké má dopady na praktický život seniora a jeho okolí, jak ho můžeme diagnostikovat a jaká opatření zavést. Nezapomíná ani na pečující, kteří jsou často opomíjení a téměř vždy nedocenění. Čtenáři zde najdou spoustu příkladů, skutečných situací a praktických tipů. Poslední, třetí sekce pak představuje první střípky aktivní gerontologie u nás a příklady dobré praxe. Cílem je ukázat, že mnoha problémům lze předcházet a že i když nastanou, lze s nimi smysluplně žít. Na obsahu se podíleli odborníci z řad lékařů, lékařů – geriatrů, akademiků, filozofů, psychologů, sociálních pracovníků či pečovatelů pod vedením Mgr. Kateřiny Macháčové, Ph.D., a doc. MUDr. Ivy Holmerové, Ph.D.


... gerontologie aneb Jak stárnout dobře Autor: Holmerová, Iva, Macháčová, Kateřina a kol ... Aktivní gerontologie aneb Jak stárnout dobře - Iva ... ... ... Aktivní gerontologie, aneb, Jak stárnout dobře ... gerontologie aneb Jak stárnout dobře Autor: Holmerová, Iva, Macháčová, Kateřina a kol. Nakladatel: Mladá fronta EAN: 9788020454898 ISBN: 978-80-204-5489-8 Popis: 1× kniha, vázaná, 248 stran, česky Rozměry: 14,4 × 20,5 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Populace naší planety stárne a není pochyb, že je potřeba se k tomuto fenoménu pos...SOUVISEJÍCÍ KNIHY