Snídaně u Sothebyho: Svět umění od A do Z

Snídaně u Sothebyho: Svět umění od A do Z - Philip Hook | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Philip Hook
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Snídaně u Sothebyho: Svět umění od A do Z.pdf


Chcete si knihu přečíst?Snídaně u Sothebyho: Svět umění od A do Z ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Philip Hook. Číst Snídaně u Sothebyho: Svět umění od A do Z Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jestliže stojíte před uměleckým dílem v muzeu nebo ve výstavní síni, obvykle si pokládáte dvě otázky: 1) Líbí se mi to? A následně 2) Kdo je autorem? Jestliže stojíte před uměleckým dílem v aukční síni nebo v galerii obchodníka s uměním, budou po těchto dotazech následovat další: jakou má toto dílo hodnotu? Jakou bude mít hodnotu za pět nebo deset let? A co si o mně lidé pomyslí, když uvidí, že mi tohle visí na zdi? Snídaně u Sothebyhovám objasní, jak lidé nacházejí na podobné otázky odpovědi a jak výtvarné dílo nabývá finanční hodnoty. Philip Hook se opírá o pětatřicetileté zkušenosti na trhu s uměním a ve své fascinující a velmi subjektivní knize nám předkládá pohled na vizuálního umělce a jeho zázemí (včetně -ismů, tvůrců, jejichž dílo odpovídá obecnému vkusu, Géricaulta a sebevražd), na téma a styl (od abstrakce a všednosti až k surrealismu a válce), na sílu díla zavěšeného na zdi, na jeho původ a na proměnlivost trhu s uměním, jehož fungování autor v jednu chvíli přirovnává k vyjednávání přestupů fotbalových hráčů do konkurenčního týmu. Snídaně u Sothebyho je kniha humorná, objevná, pikantní, báječná a absurdní, plná inteligentních postřehů a vnímavá vůči výtvarnému umění i světu, který ho obklopuje.


...ě u Sothebyho je kniha humorná, objevná, pikantní, báječná a absurdní, plná inteligentních postřehů a vnímavá vůči výtvarnému umění i světu, který ho obklopuje ... Snídaně u Sothebyho - Svět umění od A do Z - Hook Philip ... ... . Category Snídaně u Sothebyho. Svět umění od A do Z book. Read 45 reviews from the world's largest community for readers. Jestliže stojíte před uměleckým dílem v m... Snídaně u Sothebyho je další z publikací o umění, které v rámci edice TEMA představuje nakladatelství Kniha Zlín. Nemusíte mít ale strach, že by tato kniha drnkala na stejnou strunu jako Žralok a Supermodelka od Dona Thompsona (i když k tomu anotace trochu svádí). Snídaně u Sothebyho ... Umeni od a do z | Stojizato.sme.sk ... . Nemusíte mít ale strach, že by tato kniha drnkala na stejnou strunu jako Žralok a Supermodelka od Dona Thompsona (i když k tomu anotace trochu svádí). Snídaně u Sothebyho. Svět umění od A do Z Philip Hook. Jestliže stojíte před uměl...SOUVISEJÍCÍ KNIHY