Mystika a vzdor: Ty tichý křiku

Mystika a vzdor: Ty tichý křiku - Dorothee Sölle | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Dorothee Sölle
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Mystika a vzdor: Ty tichý křiku.pdf


Chcete si knihu přečíst?Mystika a vzdor: Ty tichý křiku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dorothee Sölle. Číst Mystika a vzdor: Ty tichý křiku Online je nyní tak snadné!

POPIS


Německá protestantská theoložka a spisovatelka Dorothee Sölle (1929-2003) patří k nejvýraznějším osobnostem německého duchovního života. Zasazovala se o sociální spravedlnost, aktivně se angažovala v mírovém hnutí, upozorňovala na theologické souvislosti ekologických katastrof. Patří mezi představitelky theologie osvobození a feministické theologie. Oproti patriarchálnímu obrazu omnipotentního, kontrolujícího a vladařského Boha zdůrazňovala křesťanské propojení Boha se znevýhodněnými a trpícími. Křížem, na němž dnes trpí Kristus – Božství spojené s lidstvím –, je podle ní konzumní společnost orientovaná na zisk. V době ekologických katastrof je spolu s Ním křižováno i veškeré stvoření. Křesťané se proto mají politicky angažovat: ne jako spojenci mocných tohoto světa, ale jako hlas těch, kdo jsou různými způsoby umlčováni. Právě tyto její vý¬zvy vyvolávají dodnes kontroverze.Dílo Mystika a vzdor představuje odvážný projekt „demokratizace mystiky“ pro náboženský život v sekulárním a pluralitním světě. Sölle v něm vychází z předpokladu, že mystika není oblastí pro lidi vyvolené či zvláštně disponované. Je to možnost každého člověka, takřka všelidská konstanta. Jejím vnějším projevem nemusí být stažení ze světa, ale naopak schopnost vidět Nevýslovné v různých a nečekaně se objevujících tvářích.


... a vzdor Autor: Sölle, Dorothee Nakladatel: One Woman Press EAN: 9788086356549 ISBN: 978-80-86356-54-9 Originál: Mystik und Widerstand Překlad: Weiniger, Ruth J ... Knihy Mystik - Heureka.cz ... . Popis: 1× kniha, vázaná, 438 stran, česky Rozměry: 15 × 21 cm Rok vydání: 2015 (1. vydání) Kniha: Mystika a vzdor -- Ty tichý křiku - Dorothee Sölle. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... ... Mystika a vzdor | KNIHCENTRUM.cz ... . 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Mystika a vzdor: Ty tichý křiku Německá protestantská theoložka a spisovatelka Dorothee Sölle (1929-2003) patří k nejvýraznějším osobnostem německého duchovního života. Zasazovala se o sociální spravedlnost, aktivně se angažovala v mírovém hnutí, upozorňovala na the...SOUVISEJÍCÍ KNIHY