Zákon cti: Příběh dvou pilotů bojujících na opačných stranách fronty

Zákon cti: Příběh dvou pilotů bojujících na opačných stranách fronty - Adam Makos | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Adam Makos
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zákon cti: Příběh dvou pilotů bojujících na opačných stranách fronty.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zákon cti: Příběh dvou pilotů bojujících na opačných stranách fronty ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Adam Makos. Číst Zákon cti: Příběh dvou pilotů bojujících na opačných stranách fronty Online je nyní tak snadné!

POPIS


Prosinec 1943: těžce poškozený americký bombardér Boeing B-17 se snaží přeletět nad válčícím Německem a vrátit se na svou základnu v Anglii. Pilotuje ho jedenadvacetiletý poručík Charlie Brown. Polovina osádky je na tomhle jejich prvním bojovém letu zraněná nebo mrtvá. Cestou nad Severní moře musí překonat ještě pobřežní oblast s hustou protiletadlovou obranou. Najednou se u ocasu bombardéru objevuje Messerschmitt Bf 109. Pilotem je německé stíhací eso Franz Stiegler a stisknutím spouště může mladou americkou osádku zničit… Následující události se vzpírají všem představám a později se označují za „nejneuvěřitelnější střetnutí nepřátel za druhé světové války“. Kolegialita pilotů nakonec převáží nad nepřátelstvím a americký bombardér dostává šanci k návratu domů. To, co se mezi nimi odehrálo, později zařadila 8. americká letecká armáda do kategorie „přísně tajné“. Ostatní spojenečtí piloti totiž nemohli spoléhat na to, že se všichni němečtí piloti zachovají stejně čestně jako Franz Stigler. Byl to čin, o kterém se Franz nemohl vůbec zmínit, jinak by ho postavili před vojenský soud. Autor na základě rozhovorů s oběma piloty líčí jejich životní osudy od mládí, přes vstup k vojenskému letectvu až po jejich zapojení do bojů druhé světové války. Můžeme tak porovnávat život německých a amerických letců v období jejich vzdušných soubojů nad okupovanou Evropou. Franz se ke konci války přeškolil na první do sériové výroby zařazený proudový letoun Me 262 a po kapitulaci Německa skončil v americkém zajetí. Charlie Brown absolvoval stanovený počet bojových letů a vrátil se do Spojených států. Na to podivné střetnutí mysleli Charlie i Franz čtyřicet let, dokud jako staří muži nezačali po sobě ve světě pátrat. Byla to jejich poslední mise, která mohla navždy změnit jejich životy. Z bývalých válečných protivníků se stali velcí přátelé. Text je doplněn situačními mapkami. Dosud byla přeložena do němčiny, francouzštiny, polštiny a maďarštiny.


...ti Příběh dvou pilotů bojujících na opačných stranách fronty ... Kniha: Zákon cti (Adam Makos) | Martinus ... . Adam Makos. $5.99; $5.99; Publisher Description. Prosinec 1943: těžce poškozený americký bombardér Boeing B-17 se snaží přeletět nad válčícím Německem a vrátit se na svou základnu v Anglii. Pilotuje ho jedenadvacetiletý poručík Charlie Brown. Příběh dvou pilotů . bojujících na opačných stranách fronty. Adam Makos. ZÁKON. CTI. Věnováno těm několika málo lidem, kte ... Zákon cti | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Adam Makos. ZÁKON. CTI. Věnováno těm několika málo lidem, kteří prožívají každý den jako by byl . jejich poslední, jako 12. září 2001. Na hřbitově u kostela v německém . Garmisch-Partenkirchenu stojí . na pozadí Alp náhrobní kámen. Kniha: Zákon cti -- Příběh dvou pilotů bojujících na opačných stranách fronty - Adam Makos. Fungujeme! Vážení zákazní...SOUVISEJÍCÍ KNIHY