Kinolandie

Kinolandie - Ramón Gómez de la Serna | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Ramón Gómez de la Serna
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kinolandie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kinolandie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ramón Gómez de la Serna. Číst Kinolandie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Město Kinolandie, jež vzniklo a žije jen pro fi lmové umění, představuje utopický alternativní obraz budoucího světa. Z dálky připomíná bizarní syntézu světových metropolí seskupených na jednom místě. Jeho obyvatelé žijí ve zvláštním líném bezčasí nikdy nekončící neděle, vládne tam zdánlivá pohoda a optimismus. Falešný svět, který má fungovat jako náhražka toho skutečného, představuje podivný lunapark, v němž se neustále všichni pachtí za vzrušujícími zážitky, a přitom propadají nekonečné nudě. Absolutní zábava se paradoxně mění v absolutní nudu. Milostné vztahy jsou povrchní, deformované. V celém dílem se neustále mísí skutečnost s fikcí a předěl mezi reálným a „umělým“ světem je nezřetelný. Autentické věci se musejí nahradit falešnými náhražkami, protože vše pravdivé je pro film nezajímavé a nudné. Sernova polemika mezi odlišnými možnostmi uměleckého vyjádření literatury a filmu a jejich účinkem se úzce dotýká současné reality. Jsme zahlcování nahodilými, chaotickými fragmentárními obrazy, jejichž prostřednictvím vnímáme svět a jež nás vrhají do podivné pseudoreality médií. Ta šíří posedlost kultem mládí, umělé krásy. Autor šalebný svět zábavy a povyšování novodobých mýtů spojených s vizuální kulturou do roviny mýtů kolektivních nemilosrdně demytizoval a zgrotesknil. Ramón Gómez de la Serna (1888–1963) byl jednou z nejvýraznějších osobností meziválečné avantgardy ve Španělsku. Po vypuknutí španělské občanské války v roce 1936 se uchýlil do Buenos Aires, kde strávil zbytek života. Serna je autorem rozsáhlého díla, které zahrnuje většinu existujících žánrů (s výjimkou poezie) a další obtížně zařaditelné literární formy.


...stran: 152, Cena: 151 Kč, Rok vydání: 2015, Nakladatelství: L ... XB-1 2015/09 | | Palmknihy - e-knihy ve vaší dlani ... . Marek, Obraz budoucího světa se v tomto případě řídí pravidly platícími pro filmové umění. Život ve městě Kinolandie klouže po zdánlivě nablýskaném povrchu, navenek samý optimismu a ... Kinolandie skládá poctu sedmému umění, oslavuje jeho možnosti a neutuchající energii. Román vyšel ve dvacátých letech, v době okouzlení novým médiem, kdy rostla sláva Hollywoodu a jeho hereckých i režisérských hvězd. Autor sice mekku filmového umění osobně nenavštívil, ale ... Kinolandie - Ramón Gómez de la Serna | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Autor sice mekku filmového umění osobně nenavštívil, ale dobře ji znal z článků i vyprávění, a ... Město Kinolandie, jež vzniklo a žije jen pro fi lmové umění, představuje utopický alternativní obraz budoucího světa. Z dálky připomíná bi...SOUVISEJÍCÍ KNIHY