Po cestách kritického myšlení

Po cestách kritického myšlení - Jitka Paitlová (ed.) | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jitka Paitlová (ed.)
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Po cestách kritického myšlení.pdf


Chcete si knihu přečíst?Po cestách kritického myšlení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jitka Paitlová (ed.). Číst Po cestách kritického myšlení Online je nyní tak snadné!

POPIS


Osm příspěvků zařazených do knihy Po cestách kritického myšlení je provázáno vztahem k dílu Otakara A. Fundy. Nabízí rozbor vývoje Fundova myšlení a zasazuje je do kontextu obecných kulturně-filosofických problémů současnosti. Nejprve Funda sám popisuje svoji cestu od protestantské teologie přes kritickou religionistiku ke kritickému racionalismu. Na toto ohlédnutí pak navazují příspěvky věnované Fundovu religionistickému působení (N. Pelcová), místu jeho kvalitativního pozitivismu v kontextu pozitivismu T. G. Masaryka a Františka Krejčího (H. Pavlincová), srovnání Fundovy kritické racionality s jejím vzorem u Hanse Alberta (J. Paitlová), širšímu rámci současné krize vzdělanosti (P. Čornej), globální krizi ekologické (J. Šmajs) a konečně filosofickému řešení problému reality vnějšího světa a problému pravdy (J. Špůr). Autorem doslovu je M. Hauser.


...orm: Electronic books: Additional Physical Format: Print version: Paitlová, Jitka (ed ... Knihy na téma: Kritické myšlení | Dobré Knihy.cz ... .). Po cestách kritického myšlení.: Charles University in Prague ... Osm příspěvků zařazených do knihy Po cestách kritického myšlení je provázáno vztahem k dílu Otakara A. Fundy. Nabízí rozbor vývoje Fundova myšlení a zasazuje je do kontextu obecných kulturně-filosofických problémů současnosti. Osm příspěvků zařazených do knihy Po cestách kritického myšlení je prováz ... Pozitivismus | Knihy.ABZ.cz ... . Osm příspěvků zařazených do knihy Po cestách kritického myšlení je provázáno vztahem k dílu Otakara A. Vážení čtenáři, při objednávce nad 399,- od nás máte dopravu ZDARMA , svou zásobu čtení si můžete objednat poštou, PPL , anebo osobně vyzvednout přímo v Paláci knih Luxor . Osm příspěvků zařazených do knihy Po cestách kritického myšlení je...SOUVISEJÍCÍ KNIHY