Podzemní Čechy

Podzemní Čechy - Václav Cílek, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Václav Cílek,
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Podzemní Čechy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Podzemní Čechy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Václav Cílek,. Číst Podzemní Čechy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Cílem této knihy je ukázat neznámé a nepřístupné bohatství podzemních Čech a popsat tisíciletý vliv, který mělo hornictví na utváření země. Je mnohem větší, než jsme si zpočátku mysleli. Mnoho pravěkých, středověkých i současných sídel vzniklo nedaleko ložisek zlata, cínu, železa nebo uhlí. Ale hornictví stálo i u zrodu systémového myšlení konce středověku, mezinárodní spolupráce, bankovnictví a obchodní revoluce. I chemický průmysl vznikal a rozvíjel se nad nalezišti surovin. Myslíme si dokonce, že to byla „etika práce“ zavedená na krušnohorských ložiscích, která přispěla k formování Lutherovy reformace. Dějiny surovin jsou zároveň dějinami sociálního vývoje společnosti. Základem knihy jsou fotografie, které představují výběr z mnoha tisíc záběrů pořízených během několika stovek pracovních dní v podzemí. Zachycena je zde více než stovka podzemních lokalit.


...NÍ ČECHY DVANÁCT KNIH O TOM, JAK ČESKÉ HORNICTVÍ UTVÁŘELO OSUD ZEMĚ Václav Cílek • Milan Korba • Martin Majer EMINENT 2015 ... Kniha: Podzemní Čechy | Knihy.ABZ.cz ... . More. Z úvodu. Cílem této knihy, je ukázat neznámé a nepřístupné bohatství podzemních Čech a popsat tisíciletý vliv, který mělo hornictví na utváření země. Je mnohem větší ... Podzemní Nacistická továrna Rabštejn (PHM, Werk B+A a ruiny) - Galbytour 14.1.2018 - Duration: 1:13:53. Výlety , podzemí a Urbex - Galbytour 63,746 views 1:13:53 Cyklus Tajuplný podzemní svět s podtitulem Pod ... Podzemní Čechy I - Kulty, víra a podzemí - YouTube ... .1.2018 - Duration: 1:13:53. Výlety , podzemí a Urbex - Galbytour 63,746 views 1:13:53 Cyklus Tajuplný podzemní svět s podtitulem Podzemní toulky s Václavem Cílkem je koncipová... Skip navigation ... Jižní Čechy - Duration: 52:20. Pavel Stratil 15,447 views. 52:20. Václav ... Podzemní Čechy. O pořadu. ... Podzemní úkryty chránily zásoby potravin před zkázou i člověka před nepřítelem...SOUVISEJÍCÍ KNIHY