Adenomy hypofýzy

Adenomy hypofýzy - David Netuka, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
David Netuka,
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Adenomy hypofýzy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Adenomy hypofýzy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David Netuka,. Číst Adenomy hypofýzy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Adenomy hypofýzy tvoří 10–15 % intrakraniálních nádorů. Jde sice o nádory benigní svou biologickou povahou, ale potenciálně rizikové svou lokalizací. Problematika jejich diagnostiky a léčby je proto předmětem zájmu řady oborů – především neurochirurgie a endokrinologie. Náš přední neurochirurg prof. MUDr. David Netuka, Ph.D., soustředil autorský kolektiv vynikajících odborníků všech zúčastněných oborů za účelem vytvoření praktické monografie popisující up-to-date stav diagnostiky a léčebných možností v této náročné oblasti. Kniha je kromě endokrinologů a neurochirurgů určena rovněž radiologům či klinickým onkologům a radioterapeutům.


...y hypofýzy bývají v naprosté většině nezhoubné (benigní) ... Adenom hypofýzy | Zdravotéka ... . Kromě toho se již v dnešní době léčí poměrně snadno, takže rozhodně nepatří k nemocem, kterých je třeba se více obávat. Těmto benigním nádorům se říká adenomy. Adenom vzniká náhodnou poruchou DNA v endokrinních buňkách hypofýzy, které ... Adenom hypofýzy je benigní nádor, nejčastější nádor v oblasti tureckého sedla vyrůstající primárně z adenohypofýzy.. Představuje asi 10 % nitrolebních nádorů, s maximem výsky ... Adenomy hypofýzy: Diagnostika a komplexní léčba ... .. Představuje asi 10 % nitrolebních nádorů, s maximem výskytu ve 3. a 4. dekádě.; Typy adenomů hypofýzy: mikroadenom - průměr do 1 cm,; makroadenom - větší.; Klinický obraz [upravit | editovat zdroj]. Hypofyzární adenomy se rozdělují podle ... Adenóm hypofýzy je benígny (nezhubný), pomaly rastúci nádor predného laloka podmozgovej žľazy.Je jej najčastejším nádorom vôbec a tvorí 10 až 15 % všetkých vnútrolebečných nádorov. Predpokladá sa, že vzniká na podklade hyperplázie pri stálej stimulácii hy...SOUVISEJÍCÍ KNIHY