Vodní ptáci

Vodní ptáci - Karel Šťastný | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Karel Šťastný
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vodní ptáci.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vodní ptáci ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Šťastný. Číst Vodní ptáci Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha je věnována vodním ptákům. Zařazení druhů do "Vodních ptáků" vychází ze skutečnosti, že v knize uvedení vodní ptáci žijí v prostředí nějakým způsobem souvisejícím s vodou, tj. ve sladkých, brakických i slaných vodách, na mořských i říčních pobřežích, na mokrých loukách, u potoků, rybníků či u jiných vodních nádrží, bažiny a rašeliniště nevyjímaje. V knize popsané druhy ve zmíněných prostředích žijí, hnízdí nebo v nich hledají potravu. Kromě popisu životního prostředí a míst výskytu jsou u každého druhu zmíněny i zvyky vodních ptáků při námluvách, jejich hnízdění, potrava, výchova mláďat, a konečně i místa, kam odlétají přezimovat. Úvodní část je věnována i tomu, čeho si máme všímat při určování ptáků v přírodě, a je pojednáno o významu vodních ptáků, jejich ochraně i ohrožení.


...ptactvo je souhrnný termín pro ptáky, kteří žijí v blízkosti vody nebo mokřadu ... Ptáci » Rybářský rozcestník ... .Většinou jsou tímto názvem označováni ptáci žijící v blízkosti sladkých vod, ale někdy se uvádí do této skupiny i ptáci mořští.Tyto druhy bývají k životu u vody přizpůsobeni blanami mezi prsty u nohou, nepromokavým peřím, zobákem uzpůsobeným k lovení ryb a schopnost ... Skorec vodní. Skorec vodní. Je nápadný svým krátkým, nahoru zvednutým ocáskem, kterým čas ... PDF 1) Vodní Ptáci ... . Skorec vodní. Je nápadný svým krátkým, nahoru zvednutým ocáskem, kterým často trochu poškubává. Barva jeho peří je většinou sametově černá (na severu a velké části Francie), nebo hnědavá na hlavě a rezavě hnědá pod bílým podbradkem (Británie, Irsko a střední Evropa). Vrubozobí jsou velcí, zavalití ptáci s dlo...SOUVISEJÍCÍ KNIHY