Střípky a střepy Souhvězdí Gulag

Střípky a střepy Souhvězdí Gulag - Daniel Pagač (ed.), | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Daniel Pagač (ed.),
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Střípky a střepy Souhvězdí Gulag.pdf


Chcete si knihu přečíst?Střípky a střepy Souhvězdí Gulag ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Daniel Pagač (ed.),. Číst Střípky a střepy Souhvězdí Gulag Online je nyní tak snadné!

POPIS


Hlavním smyslem vydání STŘÍPKŮ A STŘEPŮ SOUHVĚZDÍ GULAG je představit čtenářům vynikajícího českého spisovatele Karla Pecku, a to formou krátkých úryvků - střípků, ale i ostrých střepů, z jeho románové a povídkové tvorby.Dalším, avšak neméně důležitým cílem této knihy je vytvořit srozumitelnou mozaiku obrazu čtyřiceti let vlády komunistů v bývalém Československu, postihnout podstatu, povahu a skutečné dopady socialistické ideologie na životy lidí, zejména těch s odlišným politickým přesvědčením. Vybrané ukázky jsou velmi rozmanité a pocházejí z většiny děl autorovy tvorby. Najdeme zde realistické popisy běžných situací ve vězení, pracovních táborech i po propuštění na tzv. svobodě, závažné úvahy i originální zamyšlení, smutné příběhy i veselé historky, vtipné postřehy i zásadní prožitky, které formovaly názory a postoje tohoto výjimečného spisovatele. Dílo Karla Pecky, kterého Bohumil Hrabal označil za korunního prince české prózy, je krásné čtení s hlubokým obsahem, dokument i svědectví o totalitním režimu, hlasité připomenutí, že svoboda je křehký dar vyžadující naši stálou péči a ochranu.Knihu zdobí 50 jedinečných kreseb malíře Miloše Kotka.


...KY A STŘEPY SOUHVĚZDÍ GULAG Karla Pecky ... Gulag: historie - Chci.cz ... . Najdeme zde realistické popisy běžných situací ve vězení, v pracovních táborech i po propuštění na tzv. svobodě, závažné úvahy i originální zamyšlení, smutné příběhy i veselé historky, vtipné postřehy i zásadní prožitky, které formovaly názory a postoje výjimečného spisovatele. …zkrátka střípky, ale i ... Soubor děl Karla Pecky. Karel Pecka, Jiří Padevět, Václav Č ... Střípky a střepy Souhvězdí Gulag - Karel Pecka - Megaknihy.cz ... . Karel Pecka, Jiří Padevět, Václav Černý, Daniel Kroupa, Jiří Stránský, Cyril Höschl, Hana Gerzaničová-Hons, Jiřina Šiklová, Václav Malý, Petr Pithart, Eva Jiřičná, Daniel a Martina Pagáčovi. Ku příležitosti nedožitých narozenin významného českého spisovatele a politického vězně 50. let Karla Pecky vychází sbírka z jeho díla ....SOUVISEJÍCÍ KNIHY