Čtyřicet dnů

Čtyřicet dnů - Franz Werfel | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Franz Werfel
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Čtyřicet dnů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Čtyřicet dnů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Franz Werfel. Číst Čtyřicet dnů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Přímým podnětem pro napsání románové epopeje Čtyřicet dnů byla pro autora v roce 1929 návštěva v damašské továrně na koberce, kde pracovaly zmrzačené a hladem sešlé děti arménských uprchlíků. Byly to oběti úděsné genocidy, jíž se na Arménech dopustila turecká armáda takřka na konci první světové války, údajné pro zajištění týlu. Dodnes čtenáře uchvacuje mravní síla příběhu, líčícího hrdinství hloučku špatně vyzbrojených arménských sedláků, kteří dokázali čelit za nepředstavitelných strastí mnohonásobné přesile nepřátel. Jejich vůdce Gabriel Bagratjan, jenž dlouhá léta žil ve Francii šťastně ženat s Francouzkou, kde vyrůstal i jeho syn, aniž si uvědomoval svůj původ, se zpočátku při návštěvě svého rodiště domnívá, že se svému národu odcizil a že se ho netýká, co ho čeká, ale v nejtěžší hodině, kdy jeho lidu hrozí záhuba, najde k němu cestu a vyburcuje v něm vůli k odporu, i když jako tragický hrdina obětuje vše, co je mu drahé. Z rozsáhlého díla Franze Werfla je román Čtyřicet dnů nejznámější a nejslavnější. Již první vydání bylo přijato jednoznačně jako varovné a umělecky přesvědčivé humanistické poselství a jako takový vešel i do dějin literatury 20. století.


...příběhu je čtyřicet dní trvající hrdinský boj malé nezkušené arménské armády, statečně odolávající na Hoře Mojžíšově n a pobřeží Středozemního moře mnohonásobné turecké muslimské přesile ... Čtyřicet dnů | Albatrosmedia.cz ... . Román byl v době svého zrodu přijat jako varovné, umělecky podmanivé humanistické poselství. Franz Viktor Werfel (10. září 1890, Praha - 26. srpna 1945, Beverly Hills, Kalifornie) byl rakousko-český německy píšící spisovatel. Stejně jako Franz Kafka či Max Brod patřil k nejvýraznější generaci pražských německých spisovatelů a podobně jako oni byl členem spolku spisovatelů, Pražského kruhu.Z hlediska uměleckých směrů býv ... KNIHA: Čtyřicet dnů - Neviditelný pes ... . Stejně jako Franz Kafka či Max Brod patřil k nejvýraznější generaci pražských německých spisovatelů a podobně jako oni byl členem spolku spisovatelů, Pražského kruhu.Z hlediska uměleckých směrů bývá Werfel považován za jednoho ... Čtyřicet dnů Autor: Werfel, Franz Nakladatel: Vyšehrad EAN: 9788074296185 ISBN: 978-80-7429-618-5 Originál: ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY