Skutečné přítomnosti: Je něco v tom, co říkáme?

Skutečné přítomnosti: Je něco v tom, co říkáme? - George Steiner | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
George Steiner
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Skutečné přítomnosti: Je něco v tom, co říkáme?.pdf


Chcete si knihu přečíst?Skutečné přítomnosti: Je něco v tom, co říkáme? ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor George Steiner. Číst Skutečné přítomnosti: Je něco v tom, co říkáme? Online je nyní tak snadné!

POPIS


V této knize se setkává estetika, teologie, lingvistika, literární teorie a filozofie, ale přitom (jako u Steinera vždy) nejde o suchopárnou teoretizaci předem vytčeného problému, nýbrž o vášnivou, dobrodružnou intelektuální cestu líčenou téměř básnickým jazykem.Je možné, aby velké básně, obrazy či hudební skladby vznikly v nepřítomnosti Boha? Anebo je Bůh v uměleckém díle vždy skutečně přítomen? George Steiner v tomto svém zásadním díle tvrdí, že transcendentní realita je základem veškeré opravdové umělecké tvorby i lidské komunikace. Klíčovým argumentem Skutečných přítomností je, že ačkoli převážná část umělecké a literární kritiky představu Boha odmítá, je to právě jeho přítomnost, bez které se neobejde žádná z velkých metafor. Podle Steinera navíc naše prožívání smyslu v hudbě, výtvarném umění a literatuře předpokládá existenci Boha jako „nezbytné možnosti“. Skutečná přítomnost je proto neodmyslitelnou součástí vzniku, ale i vnímání každého velkého uměleckého díla.


...é, aby velké básně, obrazy či hudební skladby vznikly v nepřítomnosti Boha? ... Sociální komunikace | Knihy.ABZ.cz ... ... Zobrazit celý text Skutečné přítomnosti Je něco v tom, co říkáme? V této knize se setkává estetika, teologie, lingvistika, literární teorie a filozofie, ale přitom (jako u S... Skutečné přítomnosti: Je něco v tom, co říkáme? - George Steiner | Databáze knih Skutečné přítomnosti -- Je něco v tom, co říkáme? - Steiner, George ; - Eseje o Bohu, estetice, jazyku a myšlení. - V této knize se setkává estetika, teologie, lingvistika, literární teorie ... Číslo 02/20 | Časopis HOST ... . - V této knize se setkává estetika, teologie, lingvistika, literární teorie a filozofie, ale přitom (jako u Steinera vždy) nejde o suchopárnou ... Skutečné přítomnosti . 16,49 € Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo ... Je něco v tom, co říkáme? George Steiner; George Steiner . 0,0 . Sledovať autora . Biografie a životopisy Ďa...SOUVISEJÍCÍ KNIHY