Laudato si´: Buď pochválen

Laudato si´: Buď pochválen - Papež František | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Papež František
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Laudato si´: Buď pochválen.pdf


Chcete si knihu přečíst?Laudato si´: Buď pochválen ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Papež František. Číst Laudato si´: Buď pochválen Online je nyní tak snadné!

POPIS


Klíčovým tématem encykliky je otázka: „Jaký svět chceme zanechat těm, kteří přijdou po nás, dětem, které právě vyrůstají?“ Podle papeže Františka však tuto otázku nelze řešit izolovaně, pouze v rámci životního prostředí. Papež upozorňuje, že se musíme ptát, co je smyslem života na zemi, jaké jsou hodnoty a základy společenského života, co je cílem naší práce a veškerého našeho úsilí. Pokud se nebudeme zabývat těmito hlubšími problémy, nepovede naše starost o ekologii k žádným významným výsledkům. Proto papež vybízí nejen věřící, ale též všechny obyvatele naší planety k ekologické konverzi a předkládá ve svém textu tzv. integrální ekologii, která se nezabývá pouze environmentálními problémy, ale řeší také hluboce lidské a sociální otázky. Celá encyklika, která je významným příspěvkem k dosavadní sociální nauce církve, je prodchnuta nadějí: „Lidstvo je stále schopné společně pracovat na budování našeho společného domova“.


... si' (Pochválen buď) Encyklika ÚVOD 1 ... Laudato si - PAX VOBIS ... . „Tobě buď chvála, Pane," zpíval svatý František z Assisi. V tomto krásném chvalozpěvu nám připomínal, že náš společný dům je jako bratr, s nímž sdílíme život, a jako krásná matka, Laudato si´: Buď pochválen Papež František Nakladatel: Paulínky 2015 Laudato si´ Autor: Papež František Nakladatel: Paulínky EAN: 9788074501876 ISBN: 978-80-7450-187-6 Originál: Laudato si´ Popis: 1× kniha, brožovaná, 160 stran, česky Rozměry: 13 × 20 cm Rok vydání: 2015 (1. vydání) Dům knihy.cz > Knihy > Náb ... Kniha: Laudato si' - Papež František | Knihy.ABZ.cz ... . vydání) Dům knihy.cz > Knihy > Nábožentsví a duchovní nauky > Laudato si' - Buď pochválen. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Laudato si' - Buď pochválen. Encyklika o péči o společný domov. PAPE...SOUVISEJÍCÍ KNIHY