Poslední rok 1938

Poslední rok 1938 - Ilse Tielschová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Ilse Tielschová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Poslední rok 1938.pdf


Chcete si knihu přečíst?Poslední rok 1938 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ilse Tielschová. Číst Poslední rok 1938 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Píše se rok 1938. Devítiletá Elfi Zimmermannová žije se svou rodinou a milovanou vychovatelkou v malém moravském městečku nedaleko Brna. Zatímco na jaře se ještě raduje z nového kola a prožívá s kamarády radosti a dobrodružství typická pro dívky a chlapce jejího věku, na podzim Hitlerova vojska obsazují Sudety a všechno začíná být jinak. Nálada obyvatel je stále nenávistnější, ze sousedů a přátel se přes noc stávají nepřátelé, najednou už není jedno, že někdo je Čech a někdo Němec, nebo dokonce Žid. Elfi tomu vůbec nerozumí, nechápe, kam a proč najednou zmizela její židovská nejlepší kamarádka, proč je teď tak důležité, komu patří obchod, do kterého jde nakoupit, nebo jestli se lidé modlí v kostele či v synagoze. A už vůbec nerozumí tomu, proč s ní o tom rodiče nemluví, ale jen si spolu něco tajně šeptají, nebo proč se Kurt nikdy neožení s milovanou Liesl, jejíž babička byla Židovka. Ilse Tielschová vypráví o dívence, která se najednou ocitne se svými úvahami a obavami sama, která se na cestě z bezstarostného dětství musí zorientovat ve stále složitějším a nepřátelštějším světě. Bezprostřednost a naivita, se kterou Elfi vnímá a popisuje tragickou situaci převratného roku 1938, který s rodiči prožila na Moravě, nabízí upřímný a jednoznačný pohled dějinné události, které nejsou ani dnes příliš vzdálené. Přestože je román určen primárně dospělým čtenářům, autorčino poutavé líčení klíčové dějinné události očima dítěte činí knihu zajímavou i pro mladší čtenáře, kteří se chtějí dozvědět více o pohnuté historii naší země.


... odstavec pak určuje povinnost československé vlády propustit z vojenských a politických jednotek všechny Němce, kteří si to budou přát ... 1938-1941: Přepracování Poselství Grálu, vydání poslední ... ... . Zároveň jí nakazuje propustit všechny sudetoněmecké vězně zadržené za politickou trestnou činnost. ... československá strana požaduje rok 1938, německá až září 1939 ... 1938 byl rok, který dle gregoriánského kalendáře započal sobotou.. Události Automatický abecedně řazený seznam viz Kategorie:Události roku 1938 Poslední rok 1938 Autor: Tielschová, Ilse Nakladatel: Books ... Poslední Mohykán (1992) | FILMTORO ... .. Události Automatický abecedně řazený seznam viz Kategorie:Události roku 1938 Poslední rok 1938 Autor: Tielschová, Ilse Nakladatel: Books & Pipes Publishing EAN: 9788074851902 ISBN: 978-80-7485-190-2 Originál: Das letzte Jahr Překlad: Seidlová, Adéla Ráček Popis: 1× kniha, vázaná, 160 stran, česky Rozměry: 14 × 20,5 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání)...SOUVISEJÍCÍ KNIHY